w

Nowy SMSowy atak oszustów na użytkowników Paczkomatów! Uprzedź bliskich i znajomych.

Złodzieje wszelkiej maści nie próżnują w czasach pandemii, a wręcz przeciwnie dostosowują się do panujących realiów i próbują nowych metod oszustwa! Jak zapewne domyślasz się, obecnie coraz więcej osób kupuje różne rzeczy w sieci i zamawia dostawę towaru kurierem lub własnie z pomocą paczkomatów, które są bardzo wygodne a ich sieć stale się rozrasta.

8 stycznia 2020 wieczorem oszuści rozpoczęli kolejną falę masowego rozsyłania SMSów na losowe numery telefonów w całej Polsce, które mają imitować wiadomości, otrzymywane w momencie, gdy przesyłka zostaje umieszczona w paczkomacie! Jak zapewne domyślasz się, ma to na celu trafienie akurat na osoby, które realnie oczekują właśnie dostawy jakiegoś zamówienia! W ten sposób ich czujność jest znacznie mniejsza. Oto treść wiadomości rozsyłanych w ostatnich dniach (poniżej dokładny opis zagrożenia):

Jeśli ofiara kliknie w link otrzymany w SMSie, zostanie przekierowana na stronę imitującą „Sklep Play”, w którym to niby ma pobrać aplikację „InPost Mobile”, która w rzeczywistości jest aplikacją przygotowaną przez oszustów tzw. złośliwym oprogramowaniem, którego zadaniem będzie monitorować Waszą aktywność na telefonie i wykradzenie dostępów do aplikacji Waszej bankowości mobilnej oraz przechwycenie haseł SMS. Po co? To chyba oczywiste! Aby opróżnić Wasze konto bankowe do zera! Uważasz, że warto o tym wiedzieć?! Uświadom swoich bliskich lub/i znajomych, aby byli czujni!

Napisane przez Pomyslodawcy

Nigdy tak nie rób tankując zimą samochód na stacji. To niebezpieczne.

Prosty trik na płynne ruszenie z miejsca samochodem na nieodśnieżonej, śliskiej ulicy.