w

Obcinasz paznokcie takimi cążkami? Powinnaś/eś mieć tego świadomość.

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że dbanie o własne paznokcie to jedna z najbardziej podstawowych kwestii w dziedzinie higieny osobistej. Można tę czynność sobie bardzo ułatwić przez używanie odpowiednich narzędzi.

Takim właśnie narzędziem są nam wszystkim dobrze znane obcinaczki, które można kupić praktycznie w każdym markecie czy drogerii. Używając tego narzędzia jednak trzeba mieć świadomość pewnych zasad aby nie zrobić sobie przypadkowo krzywdy:

  • PRZED i PO każdorazowym użyciu obcinaczki należy ją dobrze/dokładnie umyć aby przy okazji następnego użycia nie zafundować sobie np. bakteryjnego zakażenia płytki paznokciowej czy grzybicy.
  • Warto kupić obcinaczkę dobrej jakości – niekoniecznie najtańszą, gdyż na przykład tępa obcinaczka będzie za każdym razem doprowadzać do mikrouszkodzeń Twojej płytki paznokciowej a zatem będzie ona podatniejsza na ewentualne infekcje.
  • Paznokcie warto z jej pomocą obcinać np. tuż po wyjściu z kąpieli, gdy są one rozmiękczone – wtedy obcinanie idzie sprawniej i jest bezpieczniejsze.
  • Nie obcinaj nigdy paznokci tak krótko jak tylko możesz – zostaw zawsze odrobinę „zapasu”.
  • Przyklej z boku obcinaczki paski taśmy klejącej przed obcinaniem – dzięki temu nie będziesz pryskać ścinkami paznokci po całej łazience.

Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich bliskich lub/i znajomych 🙂

Napisane przez Pomyslodawcy

Widzisz, że ktoś dotyka pieczywo bez torebki/rękawiczki? Tak dasz mu nauczkę.

Papier toaletowy w Twoim domu wciąż się kończy? Oto sposób na oszczędność!