w

Obostrzenia dla niezaszczepionych w Polsce?! GIS informuje.

Główny Inspektor Sanitarny Krzysztof Saczka podczas dzisiejszej (13 lipca 2021) swojej wizyty w Łodzi wziął udział w konferencji prasowej, na której wyraził swoje zaniepokojenie między innymi wzrostem wskaźnika epidemicznego tzw. wskaźnika „R”, co może oznaczać, że stoimy na progu początku czwartej fali pandemii w Polsce, którą napędzić może głównie tzw. wariant Delta. Oczywiście o zagrożeniu tym wariantem wszyscy słyszą już od dłuższego czasu.

Jednak szef GIS dziś powiedział coś co może zwiastować, iż szykowane są w Polsce w związku z tym nowe obostrzenia, które będą dotyczyć wyłącznie osób niezaszczepionych Polaków. W tym miejscu warto wspomnieć, że tego typu rozwiązania właśnie chce wdrożyć Francja o czym poinformował ich Prezydent Emmanuel Macron. Już niedługo osoby niezaszczepione we Francji nie będą mogły wejść do restauracji, kawiarni, centrum handlowego, podróżować pociągami i samolotami czy odwiedzać placówek medycznych.

Co takiego powiedział szef GIS? Cytujemy „Może dojść do sytuacji, że w Polsce będą wdrożone zasady powodujące, aby osoby, które nie są zaszczepione nie stwarzały ryzyka dla osób zaszczepionych.” Jak rozumieć tę wypowiedź? Naszym zdaniem to już miękka sygnalizacja tego, że podobne rozwiązania jakie zostały zapowiedziane we Francji mogą być wdrożone również w Polsce – chociaż wątpimy, aby były wdrożone, aż w takim zakresie, gdyż to wymaga od władzy odwagi i podejmowania „niepopularnych” decyzji, które mogą odbić się na słupkach poparcia – jednak jak będzie w rzeczywistości to wyglądało to prawdopodobnie niebawem się przekonamy. We Francji po zapowiedzi ww. obostrzeń ludzie masowo ruszyli na szczepienia – ponad 1,5 MILIONA Francuzów zarejestrowało się od poniedziałku 12 lipca 2021. Jakie masz zdanie w temacie ewentualnych obostrzeń dla „niezaszczepionych”?

Napisane przez Pomyslodawcy

Nowe kwoty mandatów w Polsce. Przekroczenie prędkości o 30km/h do 5 000 zł. Będzie zmiana przepisów.

Zapomniany sposób na ochłodę podczas upałów, który warto przypomnieć.