w

Obserwuj swój stolec podczas upałów. Jeśli zauważysz coś takiego to istotny sygnał.

Upały do naszego kraju ponownie powróciły i według najnowszych prognoz wysokie temperatury nie zamierzają łatwo odpuścić. Biorąc pod uwagę to, że nasz kraj (a szczególnie ludzie) przez wiele lat nie był przyzwyczajony do, aż takiego żaru z nieba to każda informacja, która pozwala nam na bieżąco monitorować w tym czasie stan naszego organizmu jest w naszej ocenie na wagę złota nawet jeśli chodzi o konsystencję stolca. No dobrze ale co do upałów ma konsystencja stolca?!

Otóż ma i stolec (a dokładnie właśnie jego konsystencja) całkiem sporo może „powiedzieć”. Jeśli twój stolec w czasie upałów przypomina „kozie bobki” czyli jest twardy i grudkowaty to wiedz, że jest to jeden z objawów zaparć ale także nieprawidłowego nawodnienia organizmu. Co zatem należy robić?

Musisz bezwzględnie zwiększyć ilość przyjmowanych płynów w ciągu dnia oraz zweryfikuj czy nie zjadasz na przykład zbyt dużych ilości pokarmów bogatych w błonnik, które pochłaniają tak potrzebną w tym czasie naszemu organizmowi wodę. Jeśli taka sytuacja utrzymuje się co najmniej kilka dni (kilka kolejnych wypróżnień) koniecznie skonsultuj się z lekarzem.

Napisane przez Pomyslodawcy

Chcesz kupić bób w foliowych torebkach? Musisz o tym pamiętać.

Pierwsze objawy Boreliozy. Na wszelki wypadek warto znać.