w

Obudziłaś/eś się w nocy sądząc, że już rano? To istotny sygnał, nie ignoruj go!

Każdy z nas w ciągu nocy może się obudzić i nie ma w tym niczego dziwnego. Często nawet wiele osób nie rejestruje takich chwilowych przebudzeń na poziomie świadomości i rano kompletnie ich nie pamięta nawet jeśli ktoś był ich świadkiem i nam o nich opowiada. Wtedy najczęściej wybuchamy śmiechem sądząc, że ktoś po prostu mówiąc kolokwialnie nas wkręca. W tym właśnie kontekście może pojawić się nagłe nocne przebudzenie, któremu towarzyszy przekonanie osoby obudzonej, że jest już „pora wstawania” czyli mówiąc krótko poranek.

Jeśli doświadczyłaś/eś kiedyś takiej sytuacji do wiesz doskonale, że wtedy pojawia się chwilowy stres związany z myślami o zaspaniu do pracy/szkoły, zaś po chwili a konkretnie po skontrolowaniu zegarka następuje ogromne uczucie ulgi/szczęścia, gdy okazuje się, że jest to noc i do Twojej godziny pobudki jeszcze kilka godzin. Wtedy najczęściej po prostu kładziemy się dalej do snu i szybko zasypiamy dalej.

Jeśli jednak regularnie, nagle wybudzasz się ze snu w ten sposób i masz problem z zaśnięciem dalej w dodatku (!) to wiedz, że możesz cierpieć na Parasomnie – będące grupą zaburzeń snu. Wystąpienie tych zaburzeń snu najczęściej związane jest z przewlekłym stresem. W takiej sytuacji bezwzględnie udaj się do lekarza aby uzyskać pomoc. Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich bliskich lub/i znajomych.

Napisane przez Pomyslodawcy

Tak rozpoznasz „napompowane” wędliny. Nie daj się nabrać.

Jajko po ugotowaniu jest z jednej strony płaskie lub wklęsłe? Musisz to wiedzieć.