w

Oto kilka powodów dlaczego wycieraczki zostawiają Ci smugi na przedniej szybie.

To nie tylko oznaka zużycia piór wycieraczek!

Jesienią oraz zimą sprawne wycieraczki to jedna z najważniejszych rzeczy zaraz po hamulcach w każdym samochodzie jeśli chcemy bezpiecznie jeździć. Dlatego warto wiedzieć co najczęściej odpowiada za to, że mówiąc kolokwialnie marzą po szybie. Jeśli po włączeniu wycieraczek (na mokro – to ważne!) na przedniej szybie samochodu masz widoczne smugi to wiedz, że może być kilka przyczyn takiej sytuacji:

– Najbardziej oczywistą jest znaczne zużycie piór wycieraczek. Należy je jak najszybciej wymienić, gdyż świadczy to o utracie elastyczności co może prowadzić do regularnego rysowania szyby drobinami piasku, brudu – szczególnie zimą.

– Płyn do spryskiwaczy, którego używasz jest słabej jakości i nie jest w stanie poprawnie usunąć zabrudzeń. Należy bezwzględnie wymienić płyn na produkt lepszej jaości.

– Szyba czołowa jest zatłuszczona i powinno się ją dokładnie umyć i odtłuścić np. benzyną ekstrakcyjną lub umyć dokładnie zwykłym płynem do mycia naczyń.

– Sprężyny dociskowe znajdujące się w ramionach wycieraczek zużyły się i nie zapewniają odpowiedniej siły docisku pióra wycieraczki do szyby. Należy je wymienić.

– Na szybach znajduje się wosk na przykład z myjni automatycznej, gdy zapomniałeś/aś go usunąć po skorzystaniu z myjni pod warunkiem, że użyłaś/eś programu z woskowaniem. Bezwzględnie musisz umyć szyby preparatem, który usunie wosk.

Napisane przez Pomyslodawcy

1 listopada jedziesz na groby bliskich? To błąd, o którym mało kto wie.

Twoje dziecko nagle obudziło się ze „szczekającym kaszlem”? Oto co mu dolega.