w

Oto możliwe skutki uboczne kolczyka w pępku. Zastanów się czy warto.

Jeśli planujesz wykonać piercing pępka, który od lat cieszy się popularnością szczególnie wśród kobiet pamiętaj, że mogą wystąpić związane z tym skutki uboczne o których mało kto wie. Pierwsza istotna sprawa jest taka, że pępek goi się od 6 do 12 miesięcy po przekłuciu – nie, to nie żart. Przez ten czas należy niezwykle uważnie dbać higienę tego miejsca. Jednym z najczęstszych skutków ubocznych tej „dekoracji” swojego ciała są różne infekcje bakteryjne i związane z tym stany zapalne, ropnie a nawet ból brzucha.

Zawsze w każdej tego typu sytuacji niezbędna jest pilna konsultacja z lekarzem (najlepiej chirurgiem), gdyż samodzielne wyjęcie kolczyka może doprowadzić nawet do powstania dużego ropnia podskórnego.Dodatkowo źle wygojony pępek jest znacznie bardziej narażony na infekcje np. wirusem zapalenia wątroby typu B, C jeśli pępek będzie miał w tym czasie kontakt z płynami ustrojowymi (potem, śliną, krwią lub nasieniem) osoby zarażonej.

Jest jeszcze jedno ograniczenie o którym pewnie większość kobiet decydujących się na kolczyk w pępku nie ma pojęcia – mianowicie nie powinny dopuszczać do nadmiernego rozmaczania skóry ciała w tym miejscu np. podczas pływania czy kąpieli – każda aktywność związana z wodą powinna zostać zakończona zanim skóra stanie się nadmiernie miękka. Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich bliskich lub znajomych!

Napisane przez Pomyslodawcy

Jeżeli masz pralkę z drzwiczkami od przodu to powinnaś/eś o tym wiedzieć…

Budzisz się w nocy, żeby zrobić siku? Miej tego świadomość.