w

Oto prawda na temat „Dnia Kobiet”. Warto mieć tego świadomość.

Dzień Kobiet to jeden z tych dni w ciągu całego roku kiedy to Panowie w pośpiechu i z ogromną determinacją próbują zaskoczyć miłym gestem (niekoniecznie materialnym!) przedstawicielki płci przeciwnej w swoim najbliższym otoczeniu. Oczywiście jest to także jeden z ulubionych dni w roku wszelkiej maści kwiaciarni, punktów usługowych, kosmetyczek czy nawet gabinetów medycyny estetycznej, które przy tej okazji mają spory skok w utargach (vouchery etc.).

Jednak w tym całym biegu i związanej z tym wszystkim medialnej otoczce, która nie daje zapomnieć nikomu o tym dniu, gdyż już na kilka dni wcześniej wszyscy słyszą zarówno w radio jak i w telewizji, że już za chwilkę, za momencik „Dzień Kobiet” – zapominamy o tym co było genezą tego wyjątkowego dnia ( tak, tak, wyjątkowego! ).

Może to wiele osób zaskoczy, ale nie, to nie był dzień, aby kobiety mogły położyć się na kanapie i czekać, aż mężczyźni przyniosą im upominki, czy będą im tego dnia mówiąc kolokwialnie „nadskakiwać”. Tak naprawdę to Święto, które ma być wyrazem szacunku i uczczeniem pamięci o ofiarach walki o równouprawnienie kobiet i zostało ustanowione międzynarodowo w 1910 roku! Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich najbliższych lub/i znajomych, aby obok wszechobecnej komercjalizacji tego Święta wiedzieli czego jest ono symbolem.

Napisane przez Pomyslodawcy

Skrobiesz rano szyby w samochodzie? To powszechny błąd.

Planujesz wakacje w Turcji? Lepiej o tym wiedzieć.