w

Pamiętaj o tym jeśli Twoje dziecko ma ubezpieczenie NNW i coś mu się stanie.

Wykupowanie ubezpieczenia NNW (czyli następstw nieszczęśliwych wypadków) za pośrednictwem szkół/przedszkoli od lat funkcjonuje z powodzeniem w naszym kraju. Dzięki temu, że jest to z reguły polisa tzw. grupowa, składka roczna dla dziecka jest niższa niż jak byśmy chcieli wykupić polisę dziecku samodzielnie. Przy okazji warto wiedzieć, że wykupienie polisy w szkole NIE JEST obowiązkowe, ale często po prostu wychodzi najkorzystniej i jest najwygodniejsza do „załatwienia”.

Jest jednak jedna kwestia o której mało kto wie, a warto o tym pamiętać bo gdy już wydarzy się coś złego naszemu dziecku, czego oczywiście nikomu nie życzymy. Często kwestię zgłoszenia szkody do ubezpieczyciela odkładamy na później a koniec końców czasem zapominamy o zgłoszeniu lub stwierdzamy, że pewnie już termin zgłoszenia przepadł…nic bardziej mylnego!

Otóż zgodnie z polskim prawem na zgłoszenie tzw. szkody osobowej MAMY AŻ 3 LATA od momentu zdarzenia! Więc jeśli jeszcze nie zgłosiłaś/eś skręcenia/złamania lub innego urazu, które Twoje dziecko doznało a mieścisz się w tym terminie to możesz śmiało zgłosić szkodę u właściwego w tym czasie ubezpieczyciela. Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Przekaż to swoim bliskim lub znajomym – zwiększajmy wspólnie świadomość społeczną.

Napisane przez Pomyslodawcy

Wyprałaś/eś ubrania przypadkiem z chusteczką higieniczną? Oto sposób, który warto znać w takiej sytuacji.

Dlatego warto jeść kilka migdałów dziennie a nawet o tym nie wiesz.