w

Pierwsze objawy Boreliozy. Na wszelki wypadek warto znać.

Jeśli miałeś/miałaś kleszcza i został wyjęty to zdecydowanie lepiej wiedzieć.

Borelioza to infekcja bakteryjna, którą najczęściej przenoszą zarażone nią kleszcze. Jednak zdiagnozowanie tej choroby wcale mimo całego postępu technologicznego nie jest takie proste. Dlatego warto znać najwcześniejsze objawy boreliozy, które występują u większości zainfekowanych osób – dzięki temu masz szansę na szybką diagnozę i pełne wyleczenie bez skutków ubocznych.

Z reguły po tygodniu od ukąszenia przez zarażonego kleszcza u ponad 80% ludzi występuje czerwona wysypka w okolicach miejsca gdzie był kleszcz. Może być ona w kształcie tarczy strzeleckiej lub po prostu zwykłej czerwonej plamy. Co ważne i bardzo charakterystyczne – NIE SWĘDZI jednak w tym miejscu skóra może być cieplejsza od reszty ciała.

Dodatkowe objawy, które mogą sygnalizować zarażenie boreliozą to objawy grypopodobne takie jak gorączka, zmęczenie, bóle mięśni, bóle głowy, sztywność karku a nawet obrzęki węzłów chłonnych. Jest jednak jedna istotna różnica NIE MASZ KASZLU jak przy prawdziwej infekcji grypopochodnej.Jeśli po spotkaniu z kleszczem zauważysz u siebie takie objawy natychmiast bezwzględnie udaj się do lekarza! Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Przekaż to swoich bliskim lub/i znajomym 🙂

Napisane przez Pomyslodawcy

Obserwuj swój stolec podczas upałów. Jeśli zauważysz coś takiego to istotny sygnał.

Unikaj tego błędu używając kremu z filtrem UV. To ważne jeśli chcesz się opalać.