w

Pijesz soki tłoczone w takich kartonach z kranikiem? W takim razie miej to na uwadze.

Jak zapewne wiesz soki tłoczone to jedne z najlepszych soków, które można spożywać, gdyż w większości przypadków nie zawierają dodatkowych cukrów a tylko i wyłącznie te pochodzące z owoców. Od pewnego czasu zyskały tak dużą popularność, że można je dostać w wielu najróżniejszych wersjach w praktycznie każdym mniejszym lub większym markecie.

Do tego oczywiście zawierają dużo wartości odżywczych w tym antyoksydanty (związki przeciwrakowe) oraz NIE ZAWIERAJĄ konserwantów, gdyż soki są jedynie pasteryzowane – jednak w na tyle niskiej temperaturze aby zachowały jak najwięcej naturalnych wartości. Oczywiście posiadają również cukry – jednak są to cukry pochodzenia naturalnego z owoców nie zaś dodawane na etapie produkcji.

Zatem jeśli kupujesz tego typu soki to wiesz, doskonale, że są sprzedawane w kartonach z kranikiem. Ważne aby pamiętać, że gdy sok teoretycznie się skończy – czyli nie leci z kranika, gdy pudełko stoi – wyjąć z pudełka folię i zlać resztę soku do kubka!

Z reguły pozostaje tam nawet 200-250 ml soku, którego nie wlejesz gdy pudełko stoi czyli praktycznie szklanka soku! Dodatkowo ten sok z dna posiada najwięcej wartości odżywczych najczęściej między innymi MNÓSTWO BŁONNIKA! Nie wierzysz? Sprawdź przy najbliższej okazji i powiedz o tym swoim bliskim lub/i znajomym jeśli uważasz, że warto wiedzieć i nie marnować żywności 🙂

Napisane przez Pomyslodawcy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Na dnie Twojego garnka pojawiły się takie tęczowe przebarwienia? Oto dlaczego i tak je usuniesz.

Masz tego typu mikser Zelmera w swojej kuchni? W takim razie to Cię zasmuci.