w

Podczas upałów pocisz się pod biustem? Tak skutecznie temu zapobiegniesz.

Problem ten dotyka najczęściej kobiety z dużym biustem chociaż nie jest to regułą.

Dużo kobiet, które są właścicielkami większych biustów (czasem również te mniej hojnie obdarzone przez naturę) podczas upałów boryka się z problemem potu oraz podrażnień skóry pod biustem. Czasem ze względu na nadmierną potliwość w tych miejscach mogą pojawić się różne wysypki.

Jeśli ktokolwiek poleci stosowanie antyperspirantu pod biustem lub sama wpadniesz na ten pomysł „bo pod pachami działa” to wiedz, że nie powinnaś nigdy tak robić. Antyperspiranty mogą powodować zaburzenia gospodarki hormonalnej i nie pozostają bez wpływu na nasz organizm. Skóra pod biustem to nie skóra pod pachami! Jest ona znacznie cieńsza i bardziej ukrwiona.

Szczególnie niebezpieczne dla zdrowia są parabeny i związki glinu występujące w tego typu produktach. Niektórzy twierdzą, że te związki chemiczne są czynnikiem rozwoju raka piersi dlatego aplikacja ich pod biustem to delikatnie mówiąc brak rozwagi/niepotrzebne ryzyko. Możesz wyeliminowywać lub znacząco ograniczyć pocenie w tym miejscu inaczej. Jak? Zamiast tego użyj po prostu zwykłej sody oczyszczonej – nanieś ją zwilżonymi palcami pod biust i delikatnie wmasuj. Pocenie ustąpi a przy okazji soda działa antybakteryjnie. Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Przekaż to swoim bliskim lub/i znajomym 🙂

Napisane przez Pomyslodawcy

Nigdy nie pozwól pasażerowi samochodu trzymać nóg w ten sposób. Oto dlaczego!

Super odstraszacz komarów na działkę, balkon lub wyjazd. Zrobisz go sam/a!