w

Podczas zalewania herbaty wpadła Ci do kubka ta papierowa zawieszka? Miej tego świadomość.

Sytuacja zdarza się sporadycznie chyba każdemu z nas, tym bardziej warto mieć tego świadomość.

Większość z nas ze względu na wygodę w codziennym użyciu porzuciła sypane herbaty liściaste i korzysta z tzw. herbat ekspresowych, które zaparzamy w celulozowych saszetkach na sznurku, który z reguły jest zakończony papierową zawieszką. Czasem podczas zalewania wrzątkiem naparu może zdarzyć się sytuacja, że właśnie owa papierowa zawieszka wpadnie niepostrzeżenie do naparu.

Zatem jeżeli podczas zalewania herbaty w saszetkach wpadła Ci do kubka ta papierowa zawieszka i znajdowała się w naparze kilka minut podczas zaparzania, gdyż jej nie zauważyłaś/eś to taką herbatę powinno się prewencyjnie wylać!

Dlaczego?

Zdecydowana większość etykiet torebek na herbatę jest drukowana na standardowym papierze, standardowym atramentem. Możliwe, że papier i tusz zawierają barwniki, wybielacze i inne chemikalia, które w kontakcie w gorącą wodą mogły przedostać się do naparu. Dlatego  właśnie prewencyjnie taki napar powinno się wylać a nie spożywać. Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich bliskich/znajomych 🙂

Napisane przez Pomyslodawcy

Strażacy nagrali rewelacyjną przeróbkę „Ona by tak chciała”. Niezwykły pomysł na promocję służby w Ochotniczej Straży Pożarnej?!

Znalazłaś/eś w skrzynce pocztowej takie lub podobne ręcznie napisane ogłoszenie? Nie daj się nabrać. Uświadom bliskich.