w

Pojawiła Ci się pleśń na uszczelkach okien przy szybie? Tak się jej pozbędziesz.

Jeśli masz pleśń na uszczelkach okien to koniecznie ją usuń! Ta pleśń NAWET W TAK MAŁYCH ilościach nie jest obojętna dla naszego zdrowia. Nie dość, że wygląda nieestetycznie to dodatkowo jej zarodniki zaczynają unosić się w powietrzu i podrażniają nasze górne drogi oddechowe!

Grzyby i pleśnie negatywnie wpływają również na układ nerwowy, a także na skórę. Mogą wywoływać ogólne zmęczenie, bóle żołądka i głowy, katar albo zapalenie zatok, drętwienie rąk i nóg, problemy z utrzymaniem równowagi, podrażnienie oczu, wysypkę na skórze czy nawet grzybicę. Mało osób wie również, że pleśń tego typu może powodować nawet niewydolność nerek a nawet osłabiać płodność u kobiet jak i mężczyzn!

Jeśli masz pleśnie na uszczelkach możesz je „zabić” i usunąć przy pomocy np. popularnego domestosa (konsystencja żelu ułatwia zadanie!) lub nawet wybielacza do tkanin na bazie chloru. Posmaruj uszczelki jakimkolwiek preparatem z tym składnikiem i pozostaw do momentu, aż pleśń prawie całkowicie samoistnie zniknie pod wpływem chemii.

Następnie przetrzyj wilgotną gąbką dokładnie uszczelki i osusz. Pomieszczenie w którym przeprowadziłaś/eś tą „operację” koniecznie dobrze wywietrz do całkowitego zaniku zapachu chloru. Nie bagatelizuj tej pleśni – zadbaj o zdrowie swoje i bliskich!

Napisane przez Pomyslodawcy

Wsyp do kubka oregano i wlej wrzątek.

Ty też nieświadomie możesz popełniać ten błąd podczas zapinania pasów w samochodzie.