w

Policjanci na koniach zatrzymują „typowego Sebę” w Katowicach. Sceny jak w dobrym westernie.

Mało kto wie, że od końca sierpnia 2021 roku na ulicach Katowic za sprawą inicjatywy Prezydenta tego miasta Pana Marcina Krupy pojawiły się konne patrole policji. To absolutna nowość w tym mieście i chociaż może się wydawać to dziwne, że po ulicach miasta poruszają się policjanci na koniach to wbrew pozorom to bardzo skuteczny sposób na uzupełnienie działań prewencyjnych tej służby. Nawet mistrz olimpijski w sprincie nie wygra z koniem podczas ucieczki pieszo, zaś sam koń jest stanie dotrzeć wszędzie tam gdzie nie wjedzie policyjny radiowóz tzn. na przykład w wąskie uliczki czy również pobiegnie po trawniku. Do takich działań używa się specjalnie szkolonych koni, które nie boją się ani ludzi, ani jakichkolwiek miejskich hałasów.

Wczoraj tj. 11 września 2021 roku doszło do interwencji takiego konnego patrolu w Katowicach przy ulicy Staromiejskiej w samym centrum miasta. Młody mężczyzna będący pod wpływem alkoholu uciekał przed funkcjonariuszami, którzy próbowali go wylegitymować za znieważenie oraz używanie wulgarnych słów w miejscu publicznym. Jednak nie wykonywał poleceń funkcjonariuszy, którzy w rezultacie podjęli decyzję o jego zatrzymaniu.

Niestety mężczyzna ten nie miał zamiaru się podporządkować wydawanym poleceniom, dlatego funkcjonariusze musieli użyć wobec niego siły oraz umiejętności policyjnych koni. Fragment z ich interwencji wczoraj wieczorem trafił do sieci. Internauci wbrew pozorom nie mieli zastrzeżeń do interwencji policjantów a jednocześnie zaczęli śmiać się z widocznego na nagraniu mężczyzny, którego okrzyknięto „Typowym Sebą” (czyli przedstawicielem patologii – przyp. red.). ZOBACZ NAGRANIE:

Napisane przez Pomyslodawcy

Znasz te bagietki czosnkowe do opiekania z Biedronki? Musisz to wiedzieć.

Tak szybko i skutecznie przetkasz każdą zatkaną rurę. Niewiarygodne, ale działa.