w

Mieszkaniec Usnarza Górnego mówi o migrantach koczujących na granicy Polsko-Białoruskiej

Jak chyba obecnie większość Polaków już wie dzięki mediom, na granicy Polski z Białorusią od kilkunastu dni trwa bardzo poważna sytuacja związana z próbami nielegalnego przekraczania granicy przez imigrantów z krajów Bliskiego Wschodu, których na tzw. „zieloną granicę” przywożą służby białoruskie i przepędzają tych ludzi na stronę Polską, aby nielegalnie przedostali się do naszego kraju. Podobna sytuacja miała miejsce kilka tygodniu temu na granicy Białorusi z Litwą. Jest to prawdopodobnie celowe działanie białoruskiego dyktatora (w sieci pojawiają się informacje, że Ci ludzie są przetransportowani na Białoruś samolotami z Iraku), aby zdestabilizować w ten sposób sytuację w Polsce – nosi to znamiona wojny hybrydowej.

Jednak Polska Straż Graniczna szybko wychwyciła ten proceder (obecnie trwa budowa zasiek na całej długości granicy) i zablokowała grupę kilkudziesięciu imigrantów w tzw. pasie granicznym w okolicy wsi Usnarz Górny, którzy na ten moment koczują tam od kilkunastu dni nie mogąc cofnąć się na Białoruś (gdyż służby białoruskie nie pozwalają im wrócić) ani przejść na terytorium Polski. Osobiście uważamy, że nikt nie ma prawa przekraczać granicy naszego Państwa w nielegalny sposób niezależnie od tego skąd przybywa i popieramy stanowcze działania naszych służb w tej kwestii oraz uszczelnienie granicy nawet chociażby z pomocą płotów, zasiek etc.

Tak w tej sytuacji, gdy w pasie granicznym znalazło się około 30 imigrantów, którzy zostali zablokowani tam (nie mogą się cofnąć, ani wejść na teren Polski) powinniśmy jako kraj udzielić im podstawowej pomocy na zasadach międzynarodowych w kontrolowany sposób, a nie pozwalać zbijać na tym kapitał polityczny jednej czy drugiej stronie polskiej sceny sejmowej, a następnie zapobiegać kolejnym tego typu sytuacjom używając wszelkich możliwych pokojowych, ale stanowczych środków. Tymczasem dziś tj. 20.08.2021 w sieci pojawiło się niezwykle poruszające nagranie krótkiego wywiadu z mieszkańcem Usnarza Górnego, który wypowiedział się w sprawie koczujących nieopodal jego domu imigrantów. ZOBACZ NAGRANIE:

Napisane przez Pomyslodawcy

10-latek na hulajnodze potrącony na pasach. Nagranie ku przestrodze!

Maleńczuk jednym utworem celnie ośmiesza polityków w Polsce. Zaorane!