w

Poseł PiS wygadał się?! Wrócą „kartki żywnościowe”?! Chcą wprowadzić ceny regulowane na podstawowe artykuły spożywcze?!

źródło: kadr z nagrania https://twitter.com/MaciekKaczynski/status/1479536069838352385

Jak zapewne co raz więcej osób w Polsce zdaje sobie sprawę, nadchodzi bardzo poważny kryzys gospodarczy w naszym kraju. Widać to chociażby po galopującej inflacji, która dziś tj. 7 stycznia 2022 ustanowiła kolejny rekord od ponad 20 lat i podczas odczytu za grudzień 2021 wyniosła 8,6%. Narodowy Bank Polski pomimo zeszłorocznych deklaracji (kwiecień 2021 źródło) Prezesa Glapińskiego o braku potrzeby podnoszenia stóp procentowych do połowy 2022 roku, w ostatnich miesiącach co chwilę  je podnosi co wskazywać może na to, że zbyt późno zareagowali.

Niestety gwałtowne podnoszenie stóp procentowych przełoży się na znaczący wzrost między innymi rat kredytów hipotecznych, gotówkowych oraz co jeszcze bardziej istotne wszelkich kredytów dla firm. Zatem spadnie konsumpcja bo ludzie którzy będą musieli płacić większe raty hipotek na czymś będą musieli oszczędzać, dodajmy do tego horrendalne podwyżki cen prądu i gazu dla firm co znacząco zmniejszy zyski różnych przedsiębiorstw. Zatem pojawią się zwolnienia pracowników a w najgorszych przypadkach utrata płynności i zamknięcia różnych działalności. A to i tak tylko wierzchołek góry lodowej w telegraficznym skrócie.

Rząd prawdopodobnie zaczyna zdawać sobie z tego wszystkiego sprawę i próbuje wykonać jakieś ruchy w tym kierunku, aby zatrzymać tzw. spiralę inflacyjną, która może doprowadzić do tzw. hiperinflacji. Dziś tj. 7 stycznia 2022 podczas rozmowy na antenie Polsat News poseł PiS Kazimierz Smoliński poinformował o czymś czego nawet prowadzący program się nie spodziewał – widać to wyraźnie po jego reakcji. Mianowicie podczas rozmowy powiedział, cytujemy: „(…) Chcemy nawet wprowadzić ceny regulowane na podstawowe artykuły żywnościowe (…) chleb, cukier, mąka, no takie rzeczy…”. Takie słowa wypowiedziane przez posła partii rządzącej Polską są delikatnie mówiąc bardzo mocno niepokojące, tym bardziej, że od „regulowania cen” jest już tylko jeden krok do czegoś co znają starsi obywatele Polski z lat 80 ubiegłego wieku czyli do reglamentacji i tzw. kartek żywnościowych! Chwilę później poseł zaczął rakiem wycofywać się ze swoich słów twierdząc, że nic nie rozważają i zapytany wprost przez prowadzącego czy to jego prywatne pomysły potwierdził – choć to co powiedział wcześniej powtórzył dwukrotnie! ZOBACZ NAGRANIE:

Napisane przez Pomyslodawcy

Oto czym jest osad, który pojawia się na powierzchni herbaty w kubku.

Rozpoczynasz wiadomość słowem „Witam”? To błąd, który Cię ośmiesza.