w

Prawdziwe przeznaczenie tego zagłębienia na końcu kasy w sklepie.

Jeśli często robisz zakupy w marketach to wiesz, że w wielu z nich za kasjerem na końcu boksu kasowego znajduje się takie zagłębienie. Większość z nas kojarzy jego podstawowe zastosowanie jakim jest przesunięcie przez kasjera/klienta zakupów w to miejsce w celu ich zapakowania do dużego wózka sklepowego, w którym z reguły mamy już przygotowane torby i wyjeżdżamy nim ze sklepu.

Jednak w sytuacji, gdy robisz mniejsze zakupy z pomocą plastikowego koszyka, który musisz zostawić przed kasą zastosowanie tego zagłębienia się zmienia. W tym miejscu klient powinien rozłożyć torby na zakupy i zacząć je pakować, dzięki temu, że znajdują się w tym zagłębieniu będą stabilne a klient nie musi nadwyrężać kręgosłupa schylając się do toreb stawianych na podłodze przy kasie co bardzo często nadal ma miejsce. Dodatkowo często również zakupy stawiane na podłodze przy kasie mogą się przewrócić i rozsypać co dodatkowo spowalnia obsługę pozostałych klientów. ZOBACZ:

Niestety jak pokazuje rzeczywistość, w wielu sklepach te miejsca służące wygodzie klientów zostały zaaranżowane jako dodatkowe miejsce ekspozycji towarów promocyjnych itp. Jednak dopóki, „my” klienci nie będziemy takich sytuacji piętnować przez zgłaszanie uwag np. z pomocą infolinii danej sieci sklepów, to nic w tej kwestii się nie zmieni. Pracownicy sklepów nie robią tego z własnej inicjatywy i nie można mieć do nich oto pretensji, gdyż jest to po prostu od górnie narzucony wymóg. Czasem niestety, niektórzy klienci tego nie rozumieją i potrafią wyżywać się w dodatku z tego powodu na pracowniku. Podsumowując zachęcamy do aktywności konsumenckiej i zgłaszania tego typu problemów. Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Przekaż to swoim bliskim lub/i znajomym 🙂 

Napisane przez Pomyslodawcy

Twój stolec przypomina „kozie bobki”? Warto wiedzieć.

Jeśli wozisz zakupy w torbach w bagażniku samochodowym, to Ci się przyda.