w

Profesor Simon występuje w reklamie maseczek ochronnych!?

W temacie maseczek widzieliśmy przez ostatni rok wiele najróżniejszych prezentacji, badań naukowych czy nawet właśnie reklam w internecie. Sądziliśmy, że chyba już nic nas nie jest w stanie w tej materii specjalnie zdziwić czy zaskoczyć. Tak samo jak w zakresie braku logiki w działaniach związanych z przeciwdziałaniem pandemii w Polsce, jednak kolejny raz byliśmy po prostu w błędzie, bardzo dużym błędzie.

Czy w Polsce można jeszcze zrobić coś więcej, aby jeszcze bardziej zmniejszyć wiarygodność działań Rządu i wszelkiej maści ekspertów w zakresie walki z pandemią oraz podważyć zaufanie obywateli do wszelkich obostrzeń i rozporządzeń? Okazuje się, że niestety tak i nie robi tego jakaś przypadkowa osoba rozsiewająca teorie spiskowe w internecie, czy wypisująca głupie komentarze pod publikacjami w tym temacie lub wklejająca jakieś totalne „fake newsy” oprawione w memy, a sam profesor Simon, który jest członkiem Rady Medycznej przy Premierze RP (link), występując w reklamie producenta maseczek ochronnych. ( nagranie znajdziesz na końcu artykułu )

Rada Medyczna odpowiada za, cytujemy: „Do zadań Rady Medycznej należy przede wszystkim analiza i ocena bieżącej sytuacji w kraju, opracowywanie propozycji działań oraz opiniowanie aktów prawnych – takich jak rozporządzenia, które wprowadzają nowe zasady i ograniczenia w kraju.” (link) – czyli mówiąc prostym językiem między innymi odpowiada za wprowadzenie obowiązku noszenia maseczek w Polsce. Oczywiście nie bezpośrednio, gdyż ostateczną decyzję podejmuje Minister Zdrowia oraz Premier RP, ale odpowiadali za konsultację owych wymogów.

Czy w takiej sytuacji członek tej Rady powinien występować w reklamie firmy produkującej maseczki? Naszym zdaniem to kompletnie nieetyczne zachowanie, które poważnie podważa wiarygodność i rzetelność działań całej wspomnianej Rady Medycznej oraz decyzji wprowadzanych przez Rząd w konsultacji z nią. Co więcej Kodeks Etyki Lekarskiej w Art. 63 dość jednoznacznie określa czego nie powinien robić lekarz:

NAGRANIE REKLAMY:

Napisane przez Pomyslodawcy

Robisz kotlety z piersi kurczaka na obiad? Powinnaś/eś to wiedzieć.

Na dnie garnka pojawiły się takie przebarwienia? Tak się ich pozbędziesz.