w

Przed wejściem na basen powinnaś/powinieneś wziąć prysznic bez stroju kąpielowego?

W dzisiejszych czasach baseny oraz aquaparki stały się dla większości z nasz czymś zupełnie oczywistym i co raz więcej ludzi korzysta w sposób regularny z tego typu aktywności sportowych. Również ze względu na zwiększenie ich dostępności poprzez rozsądną politykę cenową w takich miejscach oraz atrakcyjne ceny karnetów. Dodatkowo swój udział w zwiększeniu tej popularności mają niewątpliwie benefity pojawiające się w co raz większej ilości firm czyli tak zwane karty „multisport”, gdzie w ramach stałego abonamentu możemy korzystać z wielu atrakcji sportowych w danym mieście w tym właśnie basenów.

Wciąż jednak od wielu lat dla wielu użytkowników basenów kwestią sporną jest sprawa wzięcia prysznica przed wejściem na tak zwaną halę basenową. Chodzi dokładnie o to czy prysznic powinno się brać w stroju kąpielowym, czy jednak zupełnie nago?! Zdania na ten temat są bardzo podzielone i każda strona tego sporu ma swoje racje.

Jeśli chodzi o względy higieniczne to bez wątpienia powinniśmy myć się nago. Z tego powodu również w 2014 Główny Inspektor Sanitarny wydał „Wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego w sprawie wymagań jakości wody oraz warunków sanitarno-higienicznych na pływalniach ” gdzie w punkcie powiedziano jasno:

1.10. Bezwzględnie każda osoba przed wejściem do hali basenowej powinna dokładnie umyć się mydłem i spłukać pod natryskiem (bez kostiumów kąpielowych).

Jednak z drugiej strony rację mają również osoby sprzeciwiające się takiemu postępowaniu uzasadniając, że w większości przypadków prysznice na basenach nie zapewniają odpowiedniego stopnia intymności. Dodatkowym argumentem jest sprawa przechodzenia przez natryski, gdy na basen przychodzimy z dziećmi, które nie muszą oglądać nagich dorosłych w takiej sytuacji. A Ty jakie masz zdanie w tej kwestii?

Napisane przez Pomyslodawcy

Lubisz jeść orzechy nerkowca? Ten fakt może Cię zasmucić.

Pamiętaj o tym ryzyku jeśli kupujesz orzechy na wagę z wielkich worków np. pistacje.