w

Przestrzegaj tych kilku zasad a Twoje schabowe zawsze będą przepyszne.

Kotlety schabowe można nazwać właściwie kawałkiem naszej polskiej kultury, którą bardzo chętnie przez pokolenia kultywujemy w swoich domach a właściwie na naszych talerzach. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że jeden z typowo polskich, charakterystycznych obiadów to schabowy, ziemniaczki i surówka. Jednak mimo tego, wciąż wiele osób nie zna bardzo podstawowych zasad, które pomogą uzyskać wspaniałego schabowego za każdym razem. Warto je poznać:

1. NIGDY nie kupuj schabów marketowych, pakowanych, gdyż nie masz wpływu na to jaki kawałek mięsa otrzymasz.

2. ZAWSZE kupuj schab w sklepie mięsnym, gdzie możesz poprosić o ukrojenie konkretnego kawałka mięsa.

3. ZAWSZE wybieraj (proś o ukrojenie) kawałek schabu od strony karczku. Ten fragment mięsa schabowego jest znacznie bardziej delikatny. Poznasz go po tym, że ma znacznie bardziej nasycony kolor oraz odrobinę ciemniejszego mięsa z granicy właśnie z karczkiem. Mięso z tej części jest bardziej soczyste!

4. NIGDY nie wybieraj bladego schabu, to ta część, której powinnaś/powinieneś unikać, gdyż kotlety będą twardsze.

5. ZAWSZE patrz czy schab ma równomiernie widoczne cienkie żyłki tłuszczu w przekroju – taki będzie znacznie lepszy! Tłuszcz jest przewodnikiem smaku w potrawach – zupełnie tak jak kable przewodzą prąd.

6. ZAWSZE unikaj zbyt długiej obróbki termicznej mięsa schabowego! Jest ono bardzo delikatne i wbrew pozorom łatwo je przeciągnąć co będzie skutkować sztywnym kotletem.

Napisane przez Pomyslodawcy

Często pary, które poznały się przez internet tak mają.

Zabawna wpadka w najnowszej kampanii popularnej sieci sklepów.