w

Rób tak zawsze wyrzucając do śmieci jakąkolwiek korespondencję.

Każdy z nas w ciągu miesiąca otrzymuje co najmniej kilka różnego rodzaju przesyłek listownych. Czasami są to przesyłki po prostu reklamowe, czasem jest to rachunek, a jeszcze innym razem jest to wyciąg z Twojego konta w banku. Wszystkie te przesyłki łączy kilka wspólnych spraw, po pierwsze zawierają Twoje dane osobowe, po drugie różnego rodzaju dane wrażliwe (stan konta etc.), po trzecie z całą pewnością nie chciałbyś/chciałabyś aby wpadły w żaden sposób w niepowołane ręce. Mało, kto wie, że różnej maści złodzieje potrafią przeglądać śmieci osób, które obserwują aby np. później okraść.

O ile w różnego rodzaju biurach, miejscach użyteczności publicznej, bankach czy nawet przychodniach lekarskich niszczarki do dokumentów są standardowym i niezbędnym urządzeniem. To jak doskonale wiesz, w domach nie jest to sprzęt pierwszej potrzeby. Dlatego warto wiedzieć jak zadbać o bezpieczeństwo tego typu dokumentów/korespondencji, gdy już odczytamy wiadomość i chcemy po prostu pozbyć się bezpiecznie takiego listu.

Jeśli masz dom jednorodzinny z kominkiem lub piecem to najbezpieczniej takie dokumenty po prostu spalić. Jednak co zrobić gdy mieszkasz po prostu w blokach? Najłatwiejsza i najbezpieczniejsza metoda to po prostu podrzeć tego typu korespondencję na drobne kawałki i wyrzucić do toalety (oczywiście sam papier bez plastików/folii etc). Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Przekaż to swoim bliskim lub/i znajomym 🙂

Napisane przez Pomyslodawcy

Już niebawem każdy mandat zaboli podwójnie kierowców.

Dlatego warto spać w skarpetkach. Warto mieć tego świadomość.