w

Rób to regularnie a pozbędziesz się kataru i problemów z zatokami.

Jeśli często w sezonie jesienno-zimowym masz problemy z ciągłym katarem to wiedz, że możesz sobie pomóc w bardzo łatwy sposób pomóc. Zarówno jeśli chodzi o zapobieganie jak i skrócenie trwania posiadanego już kataru 🙂

Płukanie zatok to bardzo dobry sposób na oczyszczenie tej części naszych dróg oddechowych zarówno z zalegającej wydzieliny jak i ewentualnych bakterii. Oczywiście jak zapewne wiesz są na rynku dostępne specjalne preparaty, które możesz nabyć za kilkanaście/kilkadziesiąt złotych. Jednak nie musisz tego robić! Domowe płukanie zatok jest bezpieczne i nieskomplikowane – jednak oczywiście ZAWSZE skonsultuj to najpierw z lekarzem! Nie musisz kupować specjalnych narzędzi – możesz wykorzystać ZWYKŁĄ butelkę po wodzie mineralnej z dzióbkiem. Jak wykonać wodny roztwór do płukania zatok?

Wymieszaj 0,5 litra przegotowanej i ostudzonej wody do ok. 37 stopni Celsjusza z połową płaskiej łyżeczki soli (może być zwykła spożywcza lub morska). Na filmie poniżej zaprezentowane jest poprawne płukanie zatok. Pamiętaj jednak aby po tym zabiegu przez około 30-60 minut nie wychodzić na dwór. ZOBACZ NAGRANIE:

Napisane przez Pomyslodawcy

Znasz utwór „Last Christmas”? Tego prawdopodobnie o nim nie wiesz.

Wsypujesz sól do garnka zanim woda np. na zupę zacznie się gotować? To błąd.