w

Segregacja śmieci w Polsce to bzdura? Czy wiesz jak wyrzucić pudełko po pizzy?!

Jak doskonale wiemy, w wielu miastach Polski szykują się podwyżki związane z wywozem śmieci. Dlatego wiele osób zaczyna decydować się na segregowania odpadów, aby mniej płacić. Niestety system, a właściwie wymogi dotyczące poprawnego segregowania śmieci pozostawiają wiele do życzenia i wbrew pozorom nie jest to takie proste, a wręcz można powiedzieć, że czasem jest to absurdalne.

Świetnie tę absurdalność można zobrazować na przykładzie zwykłego pudełka po Pizzy. Generalnie samo pudełko po pizzy należy wyrzucić do pojemnika/worka na papier, ale TYLKO, gdy jest ono absolutnie czyste i suche! Jeśli karton jest brudny np. poplamiony tłuszczem, to musisz go już wyrzucić do pojemnika na odpady zmieszane. Ale to nie wszystko!

Jeśli tylko mała część kartonu jest ubrudzona to musisz ją oderwać i wyrzucić do zmieszanych odpadów, a czystą część do pojemnika na papier. Dodatkowo ważne jest, aby nie było resztek pizzy w pudełku jeśli wyrzucasz je całe do pojemnika na papier. Resztki trzeba bezwzględnie wyrzucić osobno do pojemnika na bioodpady ALE BEZ mięsnych resztek! Resztki mięsa należy wyrzucić do pojemnika na odpady zmieszane! Ewentualną folię aluminiową z pudełka trzeba wyrzucić do pojemnika na przeznaczonego do metali i tworzyw sztucznych, wraz z pojemnikami po sosach. Proste prawda? 🙂 

Napisane przez Pomyslodawcy

To dostaniesz zupełnie za darmo w każdym Lidlu. Wystarczy, że poprosisz pracownika.

Tego nie wiesz o gotowaniu parówek, a warto.