w

Siedzisz, nic nie robisz i czujesz, że poci Ci się pupa? Musisz o tym wiedzieć.

Nie jest to komfortowe szczególnie, gdy pot przebija przez ubranie a jesteśmy w miejscu publicznym.

Upały powyżej 30 stopni Celsjusza to w Polsce bardzo niecodzienna sytuacja, chociaż od kilku lat regularnie powtarzająca się w okresie letnim. Jednak mimo wszystko nasze organizmy przyzwyczajone do zupełnie innej mediany temperatur w trakcie takich upałów zaczynają zachowywać się w sposób dla nas na co dzień niespotykany. Jedną z takich sytuacji może być właśnie intensywne pocenie się naszych pośladków nawet gdy siedzimy właściwie nic nie robiąc. Intensywna potliwość w tych miejscach może być wynikiem różnych czynników, które warto znać aby zminimalizować ten krępujący problem, szczególnie gdy pot przebija przez ubranie i jesteś na przykład w pracy. Możliwe czynniki zwiększające potliwość tych konkretnych okolic to:

  • bielizna wykonana z nadmierną ilością sztucznych materiałów
  • zbyt obcisła bielizna lub ubrania – niezapewniające odpowiedniej cyrkulacji powietrza wewnątrz – w tym czasie mężczyźni powinni nosić luźne bokserki, zaś kobiety chociażby figi z czystej bawełny bez sztucznych domieszek.
  • fotel (np. w pracy) wykonany z tworzyw sztucznych – warto wtedy na ten czas zapewnić sobie poduszkę bez syntetycznej poszewki – powinna być bawełniana lub najlepiej lniana.
  • odzież zewnętrzna wykonana z tkanin syntetycznych (szczególnie poliestrów) – w tym czasie warto nosić odzież wykonaną z bawełny lub lnu.
  • brak możliwości zapewnienia odpowiedniej termoregulacji przez inne części ciała np. ze względu na wymagany strój służbowy z długim rękawem i nogawkami.
  • czasem może być to wynik zmian hormonalnych – warto skonsultować się z lekarzem w tej kwestii jeśli dbasz o wszystkie wymienione powyższej kwestie.

Jeśli wyeliminujesz powyższe błędy a nadal się intensywnie pocisz, to możesz jeszcze spróbować zmniejszyć potliwość tych okolic poprzez (niezależnie od tego jak zabawnie będzie to wyglądać w tracie 😉 ) nasmarowanie pośladków przed wyjściem z domu mieszanką (papką) sody oczyszczonej i wody – powinno to zmniejszyć intensywność pracy gruczołów potowych. Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom o tym swoich bliskich lub/i znajomych 🙂

Napisane przez Pomyslodawcy

Tak zrobisz klimatyzator ze zwykłego wiatraka. Ulga podczas upałów.

Nietypowy, ale skuteczny sposób na komfortowy sen w czasie upałów.