w

Skandal z Ekipą Friza! Inny znany Youtuber demaskuje ich działania.

O fenomenie tzw. Ekipy czyli grupy Youtuberów Polacy nieoglądający ich twórczości lub nie posiadający dzieci dowiedzieli się w maju 2021, gdy w sklepach w całej Polsce pojawiły się lody sygnowane logotypem Ekipy, na które momentalnie zapanował szał zakupowy, zaś w internecie pojawiły się nagrania z licznych „bitew” klientów przy sklepowych zamrażarkach. Wtedy to również więcej dorosłych zainteresowało się tym co dzieci oglądają w internecie i wielu nie mogło zrozumieć jak można oglądać „coś takiego”. Cóż, to nie pierwszy raz, gdy dorośli nie rozumieją, że dzieci zostawione samopas przed komputerem czy telefonem będą oglądać różne treści (niekoniecznie mądre), które będą kształtować ich późniejszy światopogląd, zachowania zakupowe czy zachowanie ogólnie, a zachowania prezentowane przez Ekipę mówiąc delikatnie najlepszymi wzorcami nie są – ostatnio (początek lipca 2021) dla rozrywki spalili sprawny samochód. Już wtedy w internecie pojawiło się mnóstwo negatywnych komentarzy na temat Ekipy.

Jednak jak się okazuje ich dotychczasowe problemy wizerunkowe mogły być dopiero wierzchołkiem góry lodowej. Wczoraj tj. 26 lipca 2021 na kanale „WATAHA – Krulestwo” inny znany Youtuber Sylwester Wardęga opublikował bardzo merytoryczne nagranie pt. „HIPOKRYZJA EKIPY FRIZA”, w którym ujawnił niemały skandal związany z działaniami Ekipy. Zarzucił popularnym Youtuberom, iż jeden z utworów („Shadow”) z ich najnowszej płyty „Sezon 3” jest plagiatem utworu serbskiego twórcy Zyce pt. „Opasne Frekvencije” z 2017 roku! Wardęga ujawnił również, że twórca z Serbii, nie wie nic o wykorzystaniu fragmentów jego utworu przez Ekipę. Jednak to nie wszystko!

Wardęga zaprezentował także, iż logo, którym posługiwała się jedna z członkiń Ekipy o pseudonimie Wersow (Weronika Sowa – prywatnie dziewczyna Friza, założyciela Ekipy) na swoim prywatnym kanale było przez nią bezprawnie wykorzystywane przez 2 lata! Oryginał grafiki stworzył znany francuski artysta, z którym Sylwester Wardęga skontaktował się – a ten poinformował, że nie sprzedawał licencji na wykorzystanie swojej pracy. Żeby było jeszcze zabawniej, to internauci donoszą, iż dziewczyna to logo ma nawet wytatuowane na karku. Wszystko to co ujawnił Wardęga niezwykle mocno pokazuje hipokryzję Ekipy w kontekście ich ostatnich działań tzn. nagrania filmu, na którym chodzą po bazarach i straszą sprzedawców odpowiedzialnością za bezprawne wykorzystywanie logotypu Ekipa na różnych dostępnych tam produktach, gdy jak widać sami mogą mieć sporo za uszami w tym temacie. Czy na pewno chcemy, aby dzieci miały takich idoli? ZOBACZ NAGRANIE:

Napisane przez Pomyslodawcy

Chodzicie nadal „za rękę” mimo wielu lat związku? Powinniście wiedzieć.

Prosty sposób na idealnie ugotowane jajko za każdym razem.