w

Skleiły Ci się kiedyś palce klejem ekspresowym? Następnym razem o tym pamiętaj.

Kleje cyjanoakrylowe (Superglue i podobne), są bardzo przydatne w każdym domu, gdyż jesteśmy w stanie z ich pomocą skleić wiele najróżniejszych materiałów, a zatem przydają się podczas różnych mniejszych lub większych domowych usterek np. naprawa plastikowej zabawki dziecka.

Mało kto wie przy okazji, że klej ten został wprowadzony do sprzedaży już w 1958 roku, a jego wynalazcą był już nieżyjący Harry Wesley Coover, który dokonał tego przełomowego odkrycia zupełnie przypadkiem, podczas prac nad tworzywem sztucznym, które chciał wykorzystać do celowników wykorzystywanych w broni.

Dodatkowo warto wiedzieć, że Superglue przez swoje właściwości klejenia również materiałów pochodzenia organicznego, był wykorzystywany do klejenia ran żołnierzy podczas wojny w Wietnamie.

Właśnie z tego powodu jeden z bardzo częstych problemów, które pojawiają się podczas teraźniejszego korzystania z tego kleju w warunkach domowych jest na przykład przypadkowe sklejenie palców. Nigdy nie wolno ich rozrywać na siłę, gdyż można spowodować poważne uszkodzenia tkanek! Wystarczy zwykły zmywacz do paznokci z acetonem aby bezpiecznie i szybko uwolnić swoje palce a następnie usunąć z nich resztki kleju. Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom to swoim bliskich lub/i znajomym 🙂

Napisane przez Pomyslodawcy

Chcesz aby Twoja kabina prysznicowa 🛁 nie miała zacieków z wody bez żmudnego 😫 mycia?

Chcesz aby masło po wyjęciu z lodówki od razu było bardziej miękkie? Koniecznie tak rób.