w

Skrobiesz rano zamarznięte szyby w samochodzie? Popełniasz nieświadomie błąd! Mało kto o tym wie.

Jak wszyscy doskonale wiemy sezon zimowy wiąże się nieuchronnie z zamarzniętymi szybami naszych samochodów oraz w większości przypadków z porannym skrobaniem szyb. Jeśli Ty również używasz skrobaczki do szyb natychmiast przestań. Poranne skrobanie szyb a szczególnie szyby przedniej jest dla nich szkodliwe!

Dlaczego?

Otóż w ciągu dnia na Twoich szybach zbiera się brud oraz szczególnie niebezpieczne dla szyb drobiny piasku (którego w zimie używa się dużo!). W nocy całość zamarza na Twojej szybie zaś większość skrobaczek jest wykonana z plastiku, który nie dolega idealnie do powierzchni szyby a zatem skrobiąc szybę szorujesz ją drobinami piasku.

Efektem zimowego skrobania szyb są widoczne pod słońce rysy wiosną i latem. Czasem niestety można w ten sposób również zarysować szybę bardzo głęboko.

Zatem jak należy oczyszczać szyby?

Powinno się używać odmrażaczy w płynie a na następnie gumowej (DOBREJ JAKOŚCI! – czyli miękkiej) ściągaczki do szyb w celu usunięcia roztopionego szronu/lodu. Uważasz, że to ciekawa informacja? Uświadom bliskich i znajomych 🙂 

Napisane przez Pomyslodawcy

Odkrawasz część zapleśniałego produktu czy wyrzucasz całość? Pamiętaj o tym w takiej sytuacji.

Tę jedną rzecz za kilka złotych warto mieć zimą w bagażniku samochodu a z pewnością jej nie masz.