w

Słyszałaś/eś o tym aby w trakcie „Jelitówki” pić Colę? Zastanawiasz się czy to prawda? Oto wyjaśnienie.

Chyba każdy z nas chociaż raz w życiu doświadczył tak zwanej „Jelitówki” czyli mówiąc inaczej „Grypy żołądkowej” fachowo (czytaj: medycznie) nazywanej dokładnie nieżytem żołądkowo-jelitowym wywołanym infekcją wirusową. Najczęściej towarzyszą tej przypadłości bardzo nieprzyjemne dla chorującego objawy czyli wymioty i biegunka w dodatku trudne do opanowania/zahamowania.

Wiele osób w kontekście „Jelitówki” przekazuje sobie informacje z ust do ust o niesamowitej skuteczności zwykłej Coli na te dolegliwości. Jak jest naprawdę?

Jeśli dopadła Cię grypa żołądkowa to oprócz leków rzeczywiście dobrze sprawdza się picie Coli. Jednak musi ona być ROZGAZOWANA w przeciwnym wypadku bardziej sobie zaszkodzisz podrażniając zmęczony żołądek gazem! Jak pozbyć się nadmiaru gazu z tego napoju? Wystarczy, że postawisz ją nalaną w szklance na 30 minut aby straciła większość gazu.

Dlaczego picie Coli pomaga?

Otóż mało kto wie ale Cola ma właściwości przeciwwymiotne ze względu na zawartość kwasu fosforowego w składzie oraz dodatkowo dostarcza nam tak potrzebnych w tym czasie elektrolitów. Uważasz, że to ciekawa informacja? Uświadom swoich bliskich lub/i znajomych 🙂

Napisane przez Pomyslodawcy

Zalewasz wrzątkiem saszetkę herbaty wraz z cukrem już wsypanym do kubka? Przestań tak robić. Oto wyjaśnienie.

OLX zaczyna walkę z oszustami! Demaskuje ich praktyki nową serią zabawnych filmików.