w

Słyszałaś o tzw. polskich Malediwach czyli zalewie, gdzie woda ma piękny kolor? Miej tego świadomość.

Ze względu na globalną sytuację wielu Polaków te wakacje spędzi w kraju. Dlatego od pewnego czasu pojawiają się w internecie (głównie media społecznościowe Facebook/Instagram) liczne informacje na temat niezwykłych miejsc w Polsce, które warto zobaczyć. To oczywiście wspaniała możliwość na poznawanie uroków naszego kraju, który jest naprawdę piękny i wart docenienia, zgodnie z powiedzeniem „Cudze chwalicie, swego nie znacie”.

Jednym z takich mocno „reklamowanych” ostatnio miejsc są tak zwane „Polskie Malediwy”. Czyli zbiornik osadowy popiołów z Elektrowni Adamów we wsi Gajówka, gdzie woda ma niesamowicie piękny kolor, który jest bardzo podobny do koloru wody, który można podziwiać właśnie w obrębie Archipelagu Malediwów. Do tego jest ona krystalicznie czysta co potęguje niesamowity efekt.

Jednak Elektrownia apeluje do turystów z całej Polski! Ten piękny krajobraz jest bardzo niebezpieczny! Biały piasek to tak naprawdę popiół z elektrowni. Zaś czysta woda ma bardzo wysoki wskaźnik zasadowości i moczenie w niej nóg czy rąk grozi poważnymi poparzeniami! Działa jak wybielacz! Dlatego pod żadnym pozorem nie wolno się w niej kąpać! Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich bliskich lub/i znajomych, tym bardziej jeśli chcą się tam wybrać!

Napisane przez Pomyslodawcy

[Ciekawostka] Przyciśnij palcem swój pępek i zobacz, czy też to poczujesz.

Czy ugotowany bób trzeba obierać przed zjedzeniem? Powinnaś to wiedzieć.