w

Babsztyl wyrzucił koty w torbie do rzeki. Na ratunek rzuciła się młoda matka!

Monitoring miejski zarejestrował całość zdarzenia!

1 sierpnia 2021 około godziny 20:30 67-letnia mieszkanka Nowego Dworu Gdańskiego postanowiła się pozbyć trzech małych kociąt w niezwykle okrutny sposób. Zapakowała je w plastikową torebkę, udała się deptakiem nad brzeg lokalnej rzeki Tugi i wrzuciła jak gdyby nigdy nic kocięta w reklamówce wprost do rzeki. Na szczęście całość zdarzenia widziały bawiące się w okolicy dzieci, które natychmiast zaalarmowały służby z pomocą numeru 112. Na miejsce przybył zastęp Straży Pożarnej. Niestety Panowie nie bardzo mieli chyba koncepcję na to jak szybko wyciągnąć pakunek z kociętami z wody a w takich sytuacjach co oczywiste liczy się każda sekunda, w końcu chodzi o życie.

Na szczęście akurat deptakiem spacerowała młoda kobieta wraz z córką i psem, która jak tylko dowiedziała się od gapiów o co chodzi nie zawahała się ani chwili. Natychmiast przywiązała psa do ławki, powiedziała dziecku, aby poczekało i rzuciła się kotom na ratunek. Momentalnie zdjęła klapki oraz sukienkę i w bieliźnie wskoczyła do rzeki. Dzięki temu kocięta w kilkanaście sekund zostały wyłowione. W tym czasie jeden ze Strażaków chyba był tak onieśmielony całą akcją kobiety, że nawet nie wpadł na pomysł, aby pomóc jej wyjść z rzeki.

Naszym zdaniem kobieta zasługuje na  odznaczenie od Władz Miasta, gdyż takie heroiczne postawy powinny być wzorem dla obywateli (a szczególnie dla młodzieży!). Dwa z trzech kociąt przeżyły, w dodatku z informacji, które pojawiły się w sieci wynika, że młoda kobieta nie dość, że wyłowiła kocięta to również się nimi zaopiekowała obecnie. Sprawczyni zdarzenia została zatrzymana przez Policję i ma postawione zarzuty za co grozi jej do 5 lat więzienia. Całość zdarzenia zarejestrował miejski monitoring. ZOBACZ NAGRANIE:

Napisane przez Pomyslodawcy

Alternatywna wersja tragedii z Katowic. Kierowca rzeczywiście mógł nie widzieć ofiary?!

Rolnik prostymi słowami ZAORAŁ dziennikarkę TVP i rząd! Tego nie pokażą w TVP.