w

Strajk rodziców przeciwko zdalnemu nauczaniu od września. Jest petycja w tej sprawie.

Wielkimi krokami zbliża się koniec roku szkolnego 2019/2020, który z całą pewnością przejdzie do historii i po raz pierwszy nie będzie to wynik wyżu demograficznego czy zmian w systemie edukacji, a globalnej sytuacji, która zaskoczyła wszystkie Państwa na świecie. Był to czas testu różnych niezwykłych rozwiązań wdrożonych w naszym życiu codziennym, w tym również a może przede wszystkim w sposobie nauczania setek tysięcy dzieci w całej Polsce.

Pierwsze tygodnie zdalnego systemu nauczania podobały się szczególnie uczniom. W końcu nie musieli spędzać połowy dnia w budynku szkoły czy zrywać się o świcie z łóżka. Dużo mniej podobało się to wszystko rodzicom, ale każdy sobie to tłumaczył „wyższym dobrem”. Jednak z biegiem czasu zarówno uczniowie jak i rodzice zaczęli dostrzegać jak bardzo niedoskonały jest to system w obecnej formie.

Zaczęły się pojawiać poważne problemy. Rodzice musieli wcielić się często w rolę nauczycieli i poświęcać dzieciom po kilka godzin dziennie na tłumaczenie zagadnień, które powinien wytłumaczyć im nauczyciel w szkole. Co z oczywistych względów, gdy ktoś pracuje zawodowo lub ma więcej niż jedno dziecko staje się rzeczywiście sporym problemem. Należy również pamiętać, że rodzic to nie pedagog, który zna różne metody/techniki przekazywania wiedzy co dodatkowo utrudnia wyjaśnienie wielu zagadnień swoim dzieciom przez rodziców.

Właśnie między innymi z tego powodu rodzice uczniów w całej Polsce zaczynają się buntować przeciwko planom Ministerstwa Edukacji, które rozważa prowadzenie zdalnej edukacji dzieci również w kolejnym roku szkolnym tj. 2020/2021. Powstała również elektroniczna petycja ( link ) w tej sprawie, którą na chwilę redagowania artykułu podpisało już prawie 60 000 rodziców!

Oto cytat z fragmentu petycji:

Jesteśmy grupą rodziców i nauczycieli, którzy mówią zdecydowani NIE zdalnej szkole. Jesteśmy zbulwersowani tym, że minister edukacji bierze udział w działaniach związanych z wdrażaniem nauczania zdalnego od września 2020r, a nie planuje działań umożliwiających uczniom powrót do szkoły.

Jesteś rodzicem ucznia? Jak oceniasz obecnie działający system zdalnej edukacji? Jak to wyglądało u Twojego dziecka w szkole? Jesteśmy ciekawi Twojej opinii w tej sprawie, gdyż jak się okazuje, system zdalnego nauczania w żaden sposób nie został ustandaryzowany odgórnie i każda szkoła prowadziła zajęcia edukacyjne zupełnie inaczej. Popierasz protest rodziców? Też masz dość takiego systemu nauczania? 

Napisane przez Pomyslodawcy

Tego o polskich Górach Stołowych z pewnością nie wie dużo Polaków, a warto.

Starszy Pan wymyślił szybki i ekologiczny sposób na pozbycie się stonki z ziemniaków.