w

Super odstraszacz komarów na działkę, balkon lub wyjazd. Zrobisz go sam/a!

Jak zapewne już wiesz, w tym roku w Polsce mamy prawdziwą plagę komarów. Być może już nawet miałaś/miałeś okazję przekonać się o tym na własnej skórze. Jest ich tak dużo, że nawet w miejscowościach nadmorskich ludzie musza z nimi walczyć, co jest dość nietypowe, gdyż słona, morska woda nie sprzyja ich namnażaniu.

Oczywiście producenci wszelkich odstraszaczy, pułapek, czy płynów ochronnych zacierają w związku z tym ręce. Jednak bardzo często rzeczywista skuteczność takich gotowych rozwiązań potrafi pozostawiać wiele do życzenia. Można wręcz powiedzieć, że czasem takie specyfiki jedne co usuwają to gotówkę z naszych portfeli a nie komary.

Dlatego dziś chcemy Wam przedstawić (lub może przypomnieć) jeden z najlepszych domowych sposobów na odstraszanie komarów podczas wyjazdów w plener, na działkę czy nawet po prostu na balkon, gdy chcecie na nim wieczorem w spokoju posiedzieć nie odganiając ciągle komarów od siebie. Co ważne jest to sposób, który ochroni od razu wiele osób i nie potrzeba nikogo, niczym smarować czy spryskiwać.

Jedyne czego potrzebujesz to kawałek folii aluminiowej, zapalniczka oraz kawa mielona (nawet najtańsza z najtańszych!). Z folii aluminiowej uformuj coś na kształt miseczki, wsyp do środka trochę kawy, a następnie ustaw tę miseczkę w pobliżu np. stołu i podpal zapalniczką na środku usypany stosik kawy. Dzięki temu…

…kawa zacznie się tlić wydzielając bardzo gęsty dym, który bardzo szybko się rozprzestrzeni a którego zapachu komary nie znoszą! Dla ludzi nie jest on w żaden sposób przeszkadzający i po kilku minutach nawet nie będziesz go już czuć, gdyż się przyzwyczaisz do jego zapachu. Zobacz poniżej jak to zrobić „krok po kroku”. Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Przekaż to swoim bliskim lub/i znajomym. W tym sezonie ta wiedza może być bezcenna 🙂 ZOBACZ:

1.

2.

3.

Napisane przez Pomyslodawcy

Podczas upałów pocisz się pod biustem? Tak skutecznie temu zapobiegniesz.

Nowe kwoty mandatów w Polsce. Przekroczenie prędkości o 30km/h do 5 000 zł. Będzie zmiana przepisów.