w

Szron lub zamarznięte krople na tylnej ściance lodówki to ważny sygnał. Nie ignoruj tego.

Jeśli dostrzegasz na tylnej ściance swojej lodówki duże ilości szronu lub nawet zamarznięte krople wody musisz znać możliwe przyczyny takiej sytuacji, aby je wyeliminować, gdyż nie służą one Twojej lodówce, ale co ważniejsze przechowywanym w jej wnętrzu produktom spożywczym. Oto sześć możliwych przyczyn takiej sytuacji:

1. Zbyt częste otwieranie drzwi lodówki w krótkim czasie zwiększa przedostawanie się ciepła oraz wilgotnego powietrza do wnętrza chłodziarki. Ma to bezpośredni wpływ na zwiększenie obciążenia pracy sprężarki, która musi w takich sytuacjach intensywniej pracować co może mieć wpływ na jej żywotność.

2. Zatkany kanał odwadniający – sprawdź czy kanał odwadniający znajdujący się po środku na dole tylnej ściany lodówki nie jest zatkany. Wtedy nadmiar skroplonej wilgoci nie wydostaje się z komory chłodniczej co prowadzi właśnie do znacznego oblodzenia lodówki.

3. Ustawienie zbyt niskiej temperatury w lodówce w stosunku do przeciętnego jej „wypełnienia” również przyczynia się do zwiększonego szronienia, gdyż skroplona wilgoć nie zdąży spłynąć do kanału odwadniającego.

4. Wkładanie wilgotnych/mokrych produktów bez przykrycia do lodówki.

5. Wkładanie ciepłych lub gorących produktów, które w niskiej temperaturze we wnętrzu lodówki zaczynają intensywniej parować.

6. Zbyt duża ilość szronu może być również wskaźnikiem tego, że uszczelka na drzwiach chłodziarki jest zużyta i należy ją wymienić, gdyż jest nieszczelna. 

Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Przekaż to swoim bliskim lub znajomym.

Napisane przez Pomyslodawcy

Budzisz się w nocy, żeby zrobić siku? To ważny sygnał. Nie ignoruj go.

Ślinisz się podczas snu? To istotny sygnał, nie ignoruj go.