w

Tak awaryjnie otworzysz samochód, gdy zatrzaśniesz kluczyki wewnątrz!

Zostawienie kluczyka w samochodzie i zatrzaśnięcie drzwi, to bardzo nieprzyjemna sytuacja, z którą zetknęło się wielu kierowców. Może to być spowodowane pośpiechem, zapominalstwem lub po prostu nieuwagą. Bez względu na przyczynę, zamknięcie kluczyka wewnątrz samochodu może być frustrujące i stresujące, szczególnie jeśli jesteśmy zmuszeni opóźnić ważne spotkanie lub zaplanowaną podróż. Dlatego warto wiedzieć, co można zrobić w takiej sytuacji. Oto kilka możliwych rozwiązań „standardowych” oraz na końcu znajdziesz również sposób na dostanie się do wnętrza swojego samochodu „niestandardowo”.

  1. Skontaktuj się z firmą assistance: Jeśli posiadasz ubezpieczenie assistance, możesz skontaktować się z firmą ubezpieczeniową i poprosić o pomoc w otwarciu samochodu. W większości przypadków firma assistance może skontaktować się z odpowiednim specjalistą, który przyjedzie na miejsce i otworzy samochód. To jedno z najlepszych możliwych rozwiązań, jeśli masz na to czas.
  2. Jeśli nie masz ubezpieczenia assistance lub nie udało Ci się otworzyć samochodu samodzielnie, możesz skontaktować się z warsztatem samochodowym w swojej okolicy. Często mechanicy będą w stanie otworzyć samochód bez uszkodzenia zamka lub innych elementów.
  3. Zadzwoń do wykwalifikowanego ślusarza specjalizującego się w awaryjnym otwieraniu samochodów. Tego typu usługa daje Ci gwarancję, że Twój samochód zostanie otwarty w całkowicie bezpieczny sposób, który nie wyrządzi żadnych szkód. Niestety nie jest ona najtańsza, ale jak to zwykle bywa – coś za coś.
  4. Jest również awaryjny niestandardowy sposób na dostanie się do wnętrza swojego samochodu samodzielnie, który znają i którego uczą obywateli służby na przykład w USA, również na wypadek zamknięcia wewnątrz pojazdu małego dziecka, a mianowicie opuszczenie szyby w drzwiach „od zewnątrz”. Według naszej wiedzy działa on w większości samochodów niezależnie od tego czy mechanizm opuszczania szyb jest „ręczny” czy elektryczny. Na poniższym nagraniu policjant prezentuje użycie tej metody z wykorzystaniem zwykłych gumowych przepychaczek do rur i taśmy malarskiej. Pamiętaj jednak, że jest to sposób awaryjny i może (choć nie musi) uszkodzić mechanizm szyby. ZOBACZ:

 

Napisane przez Pomyslodawcy

Długo oczekiwana zmiana w sklepach stacjonarnych i internetowych! Już od dziś 1 stycznia 2023!

Nie nalewaj ciepłej wody z kranu do zagotowania w czajniku czy garnku!