w

Tak KAŻDY może przypilnować poprawności liczenia głosów w komisjach.

Wybory w 2020 roku w Polsce rozgrzewają do czerwoności wszystkich Polaków niezależnie od tego, z której strony politycznej sceny się znajdują, czy którą stronę popierają. Staramy się unikać dysput politycznych w naszym serwisie i tym razem będzie dokładnie tak samo. Nie będziemy Wam w żaden sposób sugerować i podpowiadać na kogo głosować – to Wasza prywatna sprawa.

Jednak ze względu na to, że emocje w ostatnim czasie sięgają zenitu i zaczynają w sieci pojawiać się najróżniejsze teorie spiskowe oraz podejrzenia o fałszowanie wyborów, chcemy Wam dzisiaj podpowiedzieć w jaki sposób KAŻDY obywatel Polski może realnie przypilnować liczenia głosów w swojej komisji, a wciąż nie jest to powszechna wiedza naszym zdaniem. Dlatego chcemy Wam to uświadomić.

Każdy obywatel RP podczas jakichkolwiek wyborów ma prawo zostać tzw. Mężem Zaufania czyli osobom, która w sposób niezależny ma prawo nadzorować/obserwować przebieg wszystkich prac komisji wyborczej (od momentu jej otwarcia lokalu wyborczego do finalnego liczenia i raportowania wyników!). Wystarczy, że zgłosisz się do lokalnego sztabu wyborczego danego kandydata. Co dalej?

Otrzymasz tam odpowiedni dokument oraz identyfikator, które wraz z dokumentem tożsamości będziesz musiał/musiała przedstawić w danej komisji wyborczej, gdy przyjdziesz obserwować proces wyborczy. Możesz obserwować każdą czynność wykonywaną przez członków komisji. Szczególnie podczas liczenia głosów. Członkowie komisji nie mogą mieć długopisów w pobliżu. Mężem zaufania może być osoba pełnoletnia, która posiada czynne prawo wyborcze oraz jednocześnie nie kandyduje w wyborach. Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich bliskich lub/i znajomych 🙂

Napisane przez Pomyslodawcy

Cudowne zaręczyny w kinie z pomocą specjalnie przygotowanej bajki Disney’a.

Tabletkę do mycia naczyń włóż do piekarnika zamiast do zmywarki.