w

Tak możesz wyciągnąć kleszcza, gdy jesteś „w terenie” i nie masz żadnych narzędzi do tego.

Jak zapewne wiesz w tym sezonie (a właściwie to już co najmniej od kilku lat pod rząd) mamy w naszym kraju bardzo dużo kleszczy i w związku z tym jest o nich bardzo głośno zarówno w mediach tradycyjnych jak i w internecie. Wszędzie można usłyszeć o Boreliozie, o tym jakie niesie ze sobą możliwe zagrożenia, jak się chronić przed kleszczami, jakie miejsca naszego ciała są najbardziej zagrożone czy w jakich miejscach/terenach jesteśmy na nie najbardziej narażeni.

Jednak naszym zdaniem wciąż jest zbyt mało informacji jak sobie poradzić, gdy jednak mimo wszystkich starań, kleszcz nas lub naszych bliskich dopadnie i zauważymy go dopiero, gdy mocno już wkręci się w nasze ciało. Oczywiście w telewizji i innych mediach mnóstwo jest reklam różnych specjalnych narzędzi do wyciągnięcia kleszczy ALE po pierwsze trzeba je mieć zawsze przy sobie, a po drugie jeśli ich nie mamy to nie zawsze mamy możliwość szybkiego udania się do najbliższej apteki aby go nabyć.

Niewątpliwie pewne w takiej sytuacji jest jedno, kleszcza należy się jak najszybciej pozbyć z naszego ciała i co bardzo ważne w całości. Dlatego warto poznać sposób zaprezentowany na poniższym amatorskim nagraniu, które pokazuje bardzo dobry sposób jak poradzić sobie z nieproszonym gościem nawet w warunkach „polowych” ( gdy brak jakichkolwiek alternatyw a samymi palcami nie ma możliwości ) ZOBACZ:

Oczywiście po usunięciu kleszcza należy obserwować stan zdrowia takiej osoby przez najbliższe dni, a przez kolejne miesiące należy BEZWZGLĘDNIE PAMIĘTAĆ, że była taka sytuacja z kleszczem i trzeba powiedzieć o tym lekarzowi nawet jeśli zgłosimy się z czymś co wydaje nam się przeziębieniem. Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich bliskich lub/i znajomych 🙂

Napisane przez Pomyslodawcy

Ważąc warzywa/owoce w markecie chcesz wybrać inny produkt, aby mniej zapłacić? Miej tego świadomość.

Tego o polskich Górach Stołowych z pewnością nie wie dużo Polaków, a warto.