w

Tak nauczysz dziecko w 3 minuty ilości dni każdego miesiąca, bez zakuwania na pamięć.

Czasem wystarczy odpowiednia technika i nie musisz męczyć dziecka bezsensownym zakuwaniem.

Pomimo tego, że żyjemy już w XXI wieku to wciąż wielu rzeczy nasze dzieci muszą uczyć się w szkołach kompletnie bez sensu „na pamięć”! Chociaż w rzeczywistości wcale nie muszą tego wykuwać, gdyż wystarczy nauczyć je prostych metod pamięciowych, które pozwolą im pewne rzeczy przyswoić w ekspresowym tempie i w dodatku będą trwalsze niż wykucie na pamięć, które najczęściej jest po prostu ulotne w myśl zasady „zakuć, zdać, zapomnieć”.

Świetnym przykładem takiej bzdurnej nauki „na pamięć” jest uczenie dzieci zapamiętywania miesięcy roku wraz z ilością dni, które dany miesiąc posiada. Tak, tak to jest w programie nauczania obowiązkowe na etapie 2 klasy szkoły podstawowej i każde dziecko musi to opanować. Jest jednak na to banalna technika pamięciowa, która pozwala to opanować w dosłownie 3 minuty.

Wystarczy złożyć dłonie w pięści grzbietami do góry (jak na zdjęciu poniżej) i spojrzeć na kostki dłoni OD LEWEJ STRONY. Każda kostka oznacza miesiąc mający 31 dni, każde zagłębienie między kostkami oznacza miesiąc 30-dniowy ( wyjątek to tylko luty który może mieć 28 lub 29 dni ). Osobiście jestem zdania, że tego powinni uczyć obowiązkowo w szkołach a nie głupiego klepania na pamięć! Chcesz ulżyć dzieciom? Uświadom swoich bliskich i/lub znajomych 🙂 ZOBACZ:

Napisane przez Pomyslodawcy

Twoje dziecko nagle obudziło się ze „szczekającym kaszlem”? Oto co się dzieje i jak musisz się zachować.

Bokserki Twojego mężczyzny często dziurawią się w tym miejscu? Oto możliwe przyczyny.