w

Tak poprawisz przyczepność opon w swoim samochodzie zimą. Warto wiedzieć.

Bezpieczeństwo jazdy podczas każdej zimy staje się dla większości kierowców tematem numer jeden. Tak zwaną oczywistą, oczywistością dla każdego właściciela czterech kółek jest sezonowa zmiana ogumienia, która często wymaga nawet oczekiwania w kolejkach u wulkanizatorów, gdyż dużo osób robi to na ostatnią chwilę – typowo 🙂 Jednak najważniejsze, że robią to. Jest jednak pewien sposób, o którym wciąż mało kierowców wie na poprawę przyczepności samochodu.

Jak doskonale wszyscy wiemy, zima najczęściej zaskakuje „drogowców” w każdym dużym czy mniejszym mieście, bo przecież prognozy pogody są robione dla żartu i ciężko je sprawdzać ;)) No dobrze, ale już na poważnie, wcale nie trzeba wyjechać w góry aby były sytuacje, że musimy poruszać się samochodem po częściowo lub całkowicie zaśnieżonych drogach. Jest jednak sposób aby poprawić przyczepność swojego samochodu nawet w takich warunkach!

Podjedź szybko na dowolną stację ze sprawnym kompresorem wyposażonym w manometr (czyli ten „zegarek” pokazujący poziom ciśnienia 😉 ), następnie sprawdź na tzw. tabliczce znamionowej ( z reguły naklejka na słupku między drzwiami kierowcy a pasażerskimi z tyłu pojazdu) minimalne wartości ciśnienia w oponach dla swojego samochodu i spuść powietrze z kół do tej wartości! Jak to działa?!

Dzięki temu Twoje koła zyskają większą powierzchnię styku (gdyż bardziej się ugną) z podłożem a zatem większe siły tarcia i mówiąc kolokwialnie będą lepiej mielić (usuwać) śnieg spod kół. Jest to sposób, którego używają między innymi kierowcy offroadowi. Pamiętaj aby nie obniżać bardziej ciśnienia, gdyż wtedy koła zaczynają mieć punkty styku na krawędziach opon czyli mniejsze! Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich bliskich lub/i znajomych 🙂 

Napisane przez Pomyslodawcy

Na plastrach wędliny drobiowej widzisz takie plamki lub odbarwienia? Pamiętaj.

Tak sprawdzisz czy masz prędkość internetu zgodną z umową.