w

Tak poznasz, że „Życzenia Noworoczne” były skopiowane i przesłane dalej a nie napisane „od serca”.

Składanie sobie wzajemne życzeń to tradycja towarzysząca wielu okazjom w trakcie roku w tym również podczas Sylwestra. Kiedyś głównie przekazywało się je osobiście lub telefonicznie. Najbliższej rodzinie życzenia składało się osobiście z reguły już przy okazji wspólnej celebracji danej okazji.

W dzisiejszych czasach wysyłanie wszelkich życzeń niestety straciło sporo z tej magii. Trochę przez wygodnictwo (czy bardziej lenistwo) a trochę przez możliwości „techniczne”. Można powiedzieć, że przy użyciu środków komunikacji elektronicznej robimy to obecnie hurtowo, używając opcji „wyślij do wszystkich” – właściwie niezależnie od medium przekazu tzn. czy to jest sms, wiadomość na messengerze czy innym komunikatorze. Oczywiście nie ma w tym nic złego ale chociaż napiszmy te życzenia sami „od serca”. Jak rozpoznać, że życzenia były skopiowane?

Jeśli widzisz, że przed treścią życzeń otrzymanych z pomocą SMSa widzisz dopisek „PD:” to znak, że te życzenia ktoś otrzymał po prostu na swój telefon a następnie po prostu wybrał opcję „Przekaż dalej” i przesłał je Tobie jak i zapewne dziesiątkom innych swoich znajomych. Czy w takiej sytuacji można mówić o „pamięci” i szczerości życzeń?

Czy to już raczej po prostu zwykłe „odklepanie aby było” bo tak wypada? Często może dochodzić do kuriozalnych sytuacji, że od kilku znajomych otrzymamy dokładnie takie same życzenia z tym samym zdjęciem – mieliście kiedyś taki przypadek? Chyba jednak znacznie lepiej już nie wysłać życzeń niż robić takie kopiuj-wklej bez najmniejszego „wkładu własnego”. Nie każdy musi być poetą ale przecież składanie życzeń tego nie wymaga! Lepiej napisać po prostu kilka słów „od serca” niż przesyłać ten sam szablon – prawda? Uważasz, że to wartościowa informacja? Uświadom bliskich i/lub znajomych 🙂

Napisane przez Pomyslodawcy

Nietypowe, ale skuteczne śniadanie na kaca. Postawi Cię szybko na nogi.

Od 1 stycznia 2022 dziecko może dostać 1500 zł mandatu za jazdę rowerem w Polsce.