w

Tak prawidłowo otworzysz opakowanie Spaghetti. Prawdopodobnie całe życie robiłeś/aś to źle.

Każdy z nas w swoim życiu wyrabia sobie pewne nawyki, które potem pozwalają na co dzień usprawniać, czy wręcz automatyzować nasze działania, tak abyśmy maksymalnie zwiększali ich wydajność. Dzięki temu później za każdym razem powtarzając tę samą czynność nie musimy kolejny raz dumać i się zastanawiać nad tym co i jak kolejno należy wykonać, aby uzyskać pożądany efekt. Dzieje się tak niezależnie w zasadzie od tego jaką czynność mamy do wykonania.

Czasem jednak zdarza się, że pewne z tych nawyków mamy wykształcone nieprawidłowo i jesteśmy tego zupełnie nieświadomi. Oczywiście nie zawsze oznacza to, że nie osiągamy tego samego efektu, który osiągnęlibyśmy wykonując daną czynność prawidłowo, ale po prostu tracimy na tę czynność więcej czasu i uwagi.

Dzieje się tak nawet z najbardziej prozaicznymi czynnościami, takimi właśnie jak chociażby poprawne otwarcie paczki z makaronem spaghetti. Mało kto wie (jeśli nie jest Włochem lub nie mieszka we Włoszech), że paczkę z tym makaronem można otworzyć w ułamku sekundy bez wykorzystania dodatkowych narzędzi. Na przykład odpowiednio uderzając nią o stół, lub aby było bardziej efektownie o but czy biodro. Na poniższym krótkim nagraniu możesz dokładnie zobaczyć ten sposób. ZOBACZ NAGRANIE: 

Napisane przez Pomyslodawcy

Radość Piotra Żyły po zwycięstwie! Nagranie będzie hitem internetu!

Napełniasz ponownie plastikową butelkę po wodzie lub napoju? Nie rób tego.