w

Tak rozprzestrzenia się wydychane przez Ciebie powietrze w różnych sytuacjach. Z maską, bez maski, kaszląc czy oddychając normalnie.

źródło: Kadr z nagrania

Wiele osób wciąż ma wątpliwości czy powinni nosić maski w trakcie obecnej sytuacji w naszym kraju. Przytaczaliśmy w tym temacie różne badania naukowe – jednak większość z nich była po prostu napisana specjalistycznym językiem angielskim więc można mieć problemy z ich zrozumieniem nie posiadając bardzo dobrej znajomości tego języka.

Dlatego zgodnie z powiedzeniem „jeden obraz wart więcej niż tysiąc słów” dziś postanowiliśmy Wam zaprezentować nagranie zrealizowane z pomocą specjalnej kamery termicznej, gdzie możecie w sposób naoczny doskonale prześledzić ruch powietrza (a zatem i kropelek z ewentualnymi zarazkami) wydychanego przez człowieka w sześciu różnych sytuacjach.

Mianowicie: podczas zwykłego oddychania, w trakcie kaszlu bez jakiejkolwiek osłony, w trakcie kaszlu zasłaniając usta dłonią, kaszląc z zgięcie łokciowe (czyli tak jak to jest zalecane), w trakcie kaszlu z założoną maseczką budowlaną (przeciwpyłową) oraz ze zwykłą maseczką chirurgiczną. Nagranie nie pozostawia żadnych złudzeń! Maski WARTO nosić! Kto nie nosi, ten roznosi!! Uważasz, że warto to zobaczyć? Pokaż to swoim bliskich lub/i znajomym! ZOBACZ NAGRANIE:

Napisane przez Pomyslodawcy

Wiesz dlaczego w szkolnych klasach były/są umywalki? To NIE dla uczniów/nauczycieli. Oto wyjaśnienie.

Bokserki Twojego mężczyzny mogą Ci się przydać w trakcie epidemii.