w

Tak skrócisz kolejkę do kasy i przyśpieszysz obsługę w każdym sklepie.

Większość klientów sklepów niezależnie od tego czy to ogromny market czy zwykły sklep osiedlowy narzeka na tworzące się kolejki do kas oraz często również według nich zbyt wolną pracę/zbyt małą ilość kasjerów/kasjerek. Jest jednak banalny sposób aby przyspieszyć ich pracę!

Po pierwsze, kiedy wykładasz towary na taśmę kasową układaj je w kolejności ułatwiającej późniejsze ich szybkie zapakowanie do toreb czyli najcięższe/najtwardsze produkty na początku najlżejsze/najdelikatniejsze na końcu. Do tego wyeksponuj/ułóż w jednym kierunku (najlepiej do góry) kody kreskowe a stojąc jeszcze w kolejce przygotuj sobie portfel do dokonania płatności. Dzięki temu…

…kajser/ka nie będzie musiał/musiała ich szukać więc podliczanie przebiegnie jeszcze szybciej a Ty spakujesz swoje zakupy bez zbędnej zwłoki. Największym spowolnieniem obsługi kasjerskiej w marketach są właśnie klienci, którzy długo pakują swoje zakupy lub dopiero po spakowaniu zakupów szukają portfela! Może wydaje się to prozaiczne ale jeśli większość klientów zacznie postępować w ten sposób kolejki zaczną znacznie się skracać a także związany z tym czas obsługi! W ten sposób nie tylko ułatwisz i przyspieszysz pracę kasjera ale Ty również na tym skorzystasz bo szybciej wyjdziesz ze sklepu i mniej czasu w nim spędzisz. Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich bliskich lub/i znajomych. Im więcej osób będzie mieć tego świadomość, tym szybciej coś się zmieni i może będzie mniej nerwowych sytuacji na co dzień dla kasjerów i klientów 🙂 Mocno w to wierzymy!

Napisane przez Pomyslodawcy

Rolnik ZAORAŁ propagandę z konferencji Premiera. Wynajęte traktory w tle jak w PRL.

Dodaj czosnek do storczyków a będą pięknie kwitnąć na okrągło.