w

Tak skutecznie zdezynfekujesz i wyczyścisz swój materac w łóżku samodzielnie za kilka złotych.

Jeśli chcesz odświeżyć i dokładnie wyczyścić materac w swoim łóżku użyj do tego sody oczyszczonej, którą kupisz w każdym sklepie spożywczym. Z jej pomocą usuniesz nie tylko brud, ale również pot, kurz, drobiny martwego naskórka oraz ewentualny nieprzyjemny zapach a dodatkowo zabijesz wszelkie bakterie (soda ma potwierdzone działanie antybakteryjne). Jak to zrobić?

To wbrew pozorom bardzo proste jednak będziesz potrzebować do tego jeszcze drobnoziarnistego sitka kuchennego, ale jest ono raczej w każdym polskim domu więc nie powinno być z tym problemu.

No to zaczynamy…

Odkurz wstępnie materac a następnie przy użyciu drobnoziarnistego sita rozprowadź po całej powierzchni materaca sodę oczyszczoną. Na większość materacy powinny wystarczyć w zupełności 1-2 opakowania (koszt opakowania ok. 1 zł.).

Pozostaw sodę najlepiej na cały dzień na materacu, wieczorem po prostu odkurz ponownie materac aby dokładnie usunąć rozsypaną sodę i gotowe!

Jeśli posiadasz materac ze zdejmowanym pokrowcem możesz tej metody użyć również do oczyszczenia wkładu. Ten sposób świetnie sprawdza się również do utrzymywania czystości materacy małych dzieci szczególnie gdy moczą się w nocy.

Napisane przez Pomyslodawcy

Jak można powiedzieć głuchemu psu, że idzie na spacer? Oto przykład.

Robisz tak po smażeniu na patelni? Nieświadomie ją uszkadzasz.