w

Tak sprawdzisz czy twój telefon Cię podsłuchuje cały czas.

Jeśli chcesz sprawdzić czy Twój telefon a konkretnie, któraś z zainstalowanych na nim aplikacji prowadzi stały nasłuch wszystkiego co mówisz – wykonaj ten prosty test.

Połóż telefon blisko siebie i zacznij mówić na jakiś konkretny temat, najlepiej taki, którego nigdy wcześniej nie wyszukiwałaś/wyszukiwałeś w internecie. Jednak musi być to temat stosunkowo popularny najlepiej dotyczący zakupu jakiegoś przedmiotu lub usługi (np. peeling stóp, wakacje w konkretnym kraju, cokolwiek co Ci przyjdzie do głowy).

Powtórz takie rozmowy w pobliżu swojego telefonu kilka razy w ciągu jednego dnia i korzystaj z niego tak jak zwykle tzn. łącz się z internetem. Jeśli w ciągu jednego/dwóch dni przeglądając strony internetowe na swoim komputerze czy właśnie telefonie zauważysz reklamy w tym konkretnym temacie „testowym” to znak, że któraś z aplikacji stale Cię podsłuchuje a następnie na podstawie tego nasłuchu proponowane są Ci reklamy w Twojej przeglądarce internetowej.

W takiej sytuacji musisz dokładnie przejrzeć ustawienia uprawień poszczególnych zainstalowanych aplikacji w swoim telefonie ( uprawnienie do nagrywanie dźwięku!) i ustalić, która aplikacja może Cię podsłuchiwać, a następnie odbierz jej te uprawnienia lub ją usuń. Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich bliskich lub znajomych. 🙂 

Napisane przez Pomyslodawcy

Bokserki Twojego mężczyzny mogą Ci się przydać w trakcie epidemii.

Polscy Policjanci tańczą do utworu YMCA aby poprawić nastrój dzieciom na kwarantannie.