w

Tak sprawisz, że Twoje lustro w łazience nie będzie zaparowywać.

Jeśli w swojej łazience regularnie zmagasz się z problemem zaparowanego lustra, które uniemożliwia Ci przez to na przykład szybkie wykonanie pozostałych czynności zaplanowanych z jego użyciem, to wiedz, że jest kilka mniej lub bardziej skutecznych „domowych” sposobów aby zapanować nad tym zjawiskiem.

Oczywiście najważniejszym czynnikiem w tej kwestii jest odpowiednia – wydajna wentylacja w łazience, jednak jak jest w rzeczywistości (szczególnie w blokach z wielkiej płyty) każdy z nas doskonale wie. Dlatego właśnie poniżej poznasz kilka prostych sposobów, które pozwolą Ci na „walkę” z tym problemem.

  1. Suszarka do włosów – włącz ciepły nawiew powietrza i skieruj go na lustro – w ten sposób znacznie szybciej odparuje pod warunkiem, że główne źródło pary (prysznic) jest już wyłączone.
  2. Pianka do golenia (nie żel do golenia!) – nasmaruj pianką do golenia swoje lustro, pozostaw na chwilę a następnie wypoleruj do czystości (najlepiej ręcznikiem papierowym). Teraz przez jakiś czas para nie będzie tak łatwo osiadać na powierzchni lustra.
  3. Gumowa ściągaczka do wody – usuwa ona nie tylko świetnie krople wody pozostałe na kabinie prysznicowej ale również pomoże ściągnąć parę z lustra.
  4. Gliceryna kosmetyczna – używając szmatki nałóż odrobinę gliceryny na lustro, wypoleruj i efekt będzie podobny jak w przypadku pianki do golenia czyli, lustro przez jakiś czas nie będzie zaparowywać.

Napisane przez Pomyslodawcy

Widzisz, że ktoś ciągle obgryza paznokcie? Miej tego świadomość.

Dlatego warto pić sok z kiszonej kapusty nie tylko na kaca.