w

Tak szybko ochłodzisz mieszkanie po upalnym dniu. Z pewnością Ci się przyda ten sposób.

Jak zapewne już wiesz jeśli czytasz regularnie nasze porady dotyczące walki z upałem, nie powinniśmy w czasie dnia otwierać okien w swoich domach/mieszkaniach, gdy na zewnątrz panują wysokie temperatury, aby nie wpuszczać rozgrzanych mas powietrza do środka. Również doradzaliśmy wietrzenie mieszkania po zmroku aby je ochłodzić po całym dniu skwaru. Jednak ten sposób można dodatkowo wzmocnić jeśli posiadasz wentylator/wiatrak. W jaki sposób?

Otóż jeśli wietrzysz mieszkanie po zmroku postaw i włącz wentylator na parapecie otwartego okna  skierowany „za okno” tak aby dodatkowo wydmuchiwał zgromadzone mimo wszystko gorące powietrze w Twoim domu na zewnątrz! W ten sposób możesz również wywołać podczas bezwietrznej pogody mały przeciąg w swoim domu/mieszkaniu, gdy po drugiej stronie domu/mieszkania dodatkowo otworzysz okno lub balkon. Jak to działa?!

Wentylator wydmuchując powietrze na zewnątrz będzie nieznacznie obniżać jego ciśnienie w pomieszczeniu w którym się znajduje a to spowoduje przepływ powietrza z innych części mieszkania wynikowo – dodatkowo ochładzając je jeśli po drugiej stronie będzie zasysane chłodniejsze powietrze z zewnątrz przez otwarte okno/balkon (przeciąg wynika z różnic ciśnień powietrza tak samo jak wiatr). Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich bliskich lub/i znajomych 🙂

Napisane przez Pomyslodawcy

Częsty błąd podczas upałów. Przez to jest nam jeszcze goręcej. Nie rób tak.

To nielogiczne, ale tak realnie ochłodzisz się podczas upałów.