w

Tak usuniesz pleśń z fug silikonowych w łazience bez szorowania. Zniknie całkowicie.

Bardzo często na fugach – szczególnie silikonowych, po pewnym czasie w łazience pojawiają się ogniska pleśni, które wyglądają bardzo nieestetycznie, a zwykłe szorowanie nie przynosi żadnych efektów – co więcej może doprowadzić do uszkodzenia/rozszczelnienia fugi.

Oczywiście najlepszym postępowaniem w takiej sytuacji jest całkowita wymiana fugi na nową, którą zapewni nam co najmniej kilka lat spokoju od tego problemu. Nie jest to droga wymiana (jeśli wykonamy ją samodzielnie!) jednak niewątpliwie jest to operacja dość pracochłonna i mozolna, gdyż dokładne usunięcie starego silikonu nie jest tak proste.

Jeśli zatem masz problem z pojawiającą się pleśnią na fugach silikonowych to wiedz, że wystarczy wylać na fugę odrobinę zwykłego Domestosa (lub innego preparatu zawierającego dużą ilość chloru np. Pufas) i pozostawić go na 1-2 godziny, a po pleśni nie będzie śladu! Później po prostu dobrze opłucz fugę aby usunąć resztki chemii, przewietrz łazienkę i GOTOWE! Jeśli uważasz, tę informację za przydatną powiedz o tym swoim bliskim lub znajomym, albo po prostu prześlij/udostępnij im ten wpis jeśli chcesz 🙂

Napisane przez Pomyslodawcy

Jeżeli na kiełbasie w lodówce pojawił Ci się biały nalot, to wartościowy sygnał.

Jeśli któraś z tych lekcji jest w środku planu lekcji. Masz prawo interweniować.