w

Tak uzyskasz rzeczywiście czarne fugi między kaflami lub odświeżysz stare.

Czarne kafle gresowe stają się co raz bardziej modnym materiałem wykończeniowym zarówno w naszych mieszkaniach/domach jak i w wielu innych miejscach użyteczności publicznej. Jednak jednym z najbardziej poważnych mankamentów posiadania czarnych kafli czy to w łazience, czy w jakimkolwiek innym pomieszczeniu są fugi, które najczęściej chcemy aby „zlały” się z kaflami.

Zatem w przypadku czarnych kafli powinny być one czarne. I tutaj właśnie pojawiają się schody, o których często nawet sami sprzedawcy w sklepach nie wiedzą. Większość czarnych fug dostępnych w sprzedaży (jak nie wszystkie) w zestawieniu z czarnymi kaflami wyglądają na szare! Wynika to najczęściej z tego jak odbija się światło padające na fugę w porównaniu z światłem odbitym od kafla – światło szczególnie intensywne uwypukla różnicę kolorów kafla i fugi.

Co zatem zrobić aby fugi były rzeczywiście czarne? Możesz je samodzielnie przyciemnić! Jak? Nawet najtańszym czarnym markerem do płyt CD! Nie to, nie żart. Marker do płyt CD wysycha bardz szybko i pięknie pokryje fugi. Poniżej możesz zobaczyć przykład takiej „metamorfozy”

„Czarna” fuga przed pomalowaniem markerem.
Użyty marker – koszt ok. 3 zł w popularnej sieci marketów.

Ta sama fuga po użyciu markera. Teraz jest rzeczywiście czarna.

Napisane przez Pomyslodawcy

Nie zostawiaj kubka z napojem w uchwycie samochodowym.

Tak poprawnie użyjesz keczupu do frytek z Maka.