w

Tak zabezpieczysz swojego psa przed hukami fajerwerków w Sylwestra.

Jeśli Twój czworonożny przyjaciel panicznie boi się wystrzałów fajerwerków w Sylwestrową noc to może zamiast wrzucać kolejnego posta z apelem do mediów społecznościowych o „niestrzelanie” jeden raz w roku po prostu zadbaj o jego komfort w tym czasie tak bardzo jak jest to możliwe.

Nie ma co się oszukiwać – wieloletniego zwyczaju w ten sposób nie zmienisz a jedynie narazisz się na publiczny ostracyzm, a Twój pies o Twoim apelu, poście czy memie się nie dowie. Dlatego jeśli Twój pies bardzo boi się wystrzałów (a w tym miejscu warto zaznaczyć, że nie każdy pies tak ma!) to spróbuj nawet niekonwencjonalnymi metodami zminimalizować jego stres przez odcięcie go od dźwięków dobiegających z zewnątrz (szczególnie podczas ich kulminacji o północy).

Co możesz zrobić?

1. Zamknij swojego psa na ten czas w możliwie najbardziej „środkowym” pomieszczeniu swojego domu/mieszkania (najczęściej jest to po prostu łazienka). Zapewnij mu tam wygodne posłanie, podaj jego ulubiony przysmaki oraz jeśli chcesz możesz z nim tam w tym czasie po prostu być.

2. Kratkę wentylacyjną, która znajduje się w każdej łazience na ten czas szczelnie zamknij/zapchaj czymś co wygłuszy skutecznie dźwięki dochodzące przez komin z zewnątrz (np. zaklej kratkę taśmą i ścinkami materiałów, kawałkiem styropianu).

3. Zamknij drzwi do tego pomieszczenia i poproś bliskich aby na drzwi postawili na przykład materac z łóżka, który dodatkowo wyciszy to pomieszczenie. Skoro tak bardzo obawiasz się o stan psychiczny swojego pupila to tak ekstremalne rozwiązania nie powinny być dla Ciebie problemem. Szczególnie, że całość będzie trwać mniej więcej 30-45 minut – dopóki wszyscy wokół się nie wystrzelają. Uważasz, że warto o tym wiedzieć? Uświadom swoich bliskich lub/i znajomych 🙂

Napisane przez Pomyslodawcy

Przechowujesz jedzenie na balkonie, gdy brak miejsca w lodówce? Zapamiętaj.

Tak skutecznie zabezpieczysz się przed noworocznym kacem. Zapamiętaj.